اعتراض به فیفا به خاطر حذف کمیته ملی المپیک از اساسنامه فوتبال!

به گزارش بازی ناتمام، به گزارش خبرنگاران، اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال چندی پیش بعد از پیچ و خم زیادی که در راه دریافت تاییده نهایی از فیفا داشت، در مجمع فدراسیون فوتبال به تصویب رسید. اساسنامه جدید تغییرات زیادی نسبت به نسخه قبلی خود دارد؛ از افزایش تعداد اعضای مجمع تا 89 نفر گرفته تا تغییر جنجالی تعریف حقوقی فدراسیون به نهاد مستقل، غیر انتفاعی و غیر دولتی.

اعتراض به فیفا به خاطر حذف کمیته ملی المپیک از اساسنامه فوتبال!

همچنین شرایط سنی در این اساسنامه حذف شده است و این درحالی است که در اساسنامه قبلی، برای ثبت نام در بخش ریاست فدراسیون شرایط سنی حداقل 35 و حداکثر 65 سال وجود داشت و داشتن حداقل مدرک کارشناسی لازمه ثبت نام برای ریاست فدراسیون بود و کاندیداها برای ثبت نام احتیاج به 8 سال سابقه مدیریتی داشتند.

از سوی دیگر، نقش وزیر و معاون وزیر در مجمع به عضو افتخاری تغییر کرد و وزارت ورزش دیگر در مجمع حق رای ندارد.

نکته دیگر تغییرات که واکنش های بی سر و صدایی هم داشته است، حذف کمیته المپیک از اساسنامه نهایی بود. در حالی که گفته می شد در پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال، سهمی برای عضویت کمیته المپیک در مجمع این فدراسیون دیده شده بود اما خبری از این عضویت در اساسنامه نهایی نیست.

این مسئله واکنش کمیته ملی المپیک را در پی داشته است. این کمیته نامه ای اعتراضی به جیانی اینفانتینو رئیس فیفا نوشته و در انتظار پاسخ فدراسیون جهانی فوتبال است.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص حذف این کمیته از مجمع فدراسیون فوتبال گفت: در همه کشورها کمیته عضو مجمع همه فدراسیون هیات بعضاً ریاست مجمع را هم بر عهده دارد. اینجا بی تدبیری انجام شده است. من نامه اعتراض به اینفانتینو نوشتم و منتظر پاسخ هستم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 876

به "اعتراض به فیفا به خاطر حذف کمیته ملی المپیک از اساسنامه فوتبال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به فیفا به خاطر حذف کمیته ملی المپیک از اساسنامه فوتبال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید