بحران دو حکومت در افغانستان، عبدالله و غنی همزمان تحلیف برگزار می نماید

به گزارش بازی ناتمام، پس از اعلام تشکیل کمیسیونی برای برگزاری مراسم تحلیف از سوی اشرف غنی، رقیب انتخاباتی او عبدالله عبدالله، نیز گفت که کمیسیونی را برای آمادگی مراسم تحلیف به عنوان رئیس جمهوری معین کرد.

بحران دو حکومت در افغانستان، عبدالله و غنی همزمان تحلیف برگزار می نماید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از بی بی سی، پس از اعلام تشکیل کمیسیونی برای برگزاری مراسم تحلیف از سوی محمد اشرف غنی که به عنوان برنده انتخابات افغانستان از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شده است، رقیب انتخاباتی او عبدالله عبدالله، نیز اعلام نمود که کمیسیونی را برای آمادگی مراسم تحلیف خودش به عنوان رئیس جمهوری معین نموده است.

پس از اعلام شدن نتیجه نهایی انتخابات افغانستان در روز سه شنبه (29 بهمن) عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی غنی، این نتیجه را غیرقانونی خواند و عنوان داشت که او پیروز این انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل خواهد داد.

همایون همایون، از اعضای تیم عبدالله امروز دوشنبه، 5 اسفند به بی بی سی گفت که مراسم تحلیف عبدالله تا سه روز دیگر یعنی در روز پنجشنبه پیشرو در قصر سپیدار برگزار خواهد شد.

دیروز غنی نیز اعلام نمود که مراسم تحلیف او در پنج روز آینده برگزار خواهد شد.

همایون اضافه کرد که این کمیسیون به منظور تنظیم مسائل مربوط به مراسم تحلیف از جمله دعوت افراد مورد نظر ایجاد شده است.

او گفت که از تمامی سفارت خانه های کشورهای خارجی که با این دسته انتخاباتی روابط دیپلماتیک دارند نیز در این مراسم دعوت خواهد شد.

به گزارش دانشجو؛ اشرف غنی که از نیروهای غرب گرا در افغانستان است، در دوره پیشین نیز در انتخاباتی پر ابهام به سمت ریاست جمهور رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 316

به "بحران دو حکومت در افغانستان، عبدالله و غنی همزمان تحلیف برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران دو حکومت در افغانستان، عبدالله و غنی همزمان تحلیف برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید