تحریم های آمریکا علیه 17 مقام دولتی چین و چند کشور دیگر

به گزارش بازی ناتمام، آمریکا در اقدامی به بهانه روز جهانی حقوق بشر به اعلام تحریمهای جدید علیه 17 مقام دولتی در چین و دیگر کشورهای خارجی به بهانه نقض حقوق بشر پرداخت.

تحریم های آمریکا علیه 17 مقام دولتی چین و چند کشور دیگر

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این تحریمها همچنین اعضای نزدیک خانواده های این مقامات را هم شامل شدند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت، هوآنگ یوآنشیونگ، یک مقام ارشد پلیس چین به بهانه دست داشتن در نقض فاحش حقوق بشر تحریم شده است. این تحریمها همچنین مقامهایی از ال سالوادور و جاماییکا را نیز هدف گرفتند.

پامپئو در بیانیه خود یک قانونگذار ال سالوادوری به نام خوزه آنتونیو آلمنداریز ریواس، را هم متهم به دست داشتن در نقض حقوق بشر از بابت قتل یک دکتر اسپانیایی در 10 سپتامبر 1990 کرد.

پامپئو در توئیتی مدعی شد: ما در کنار یکدیگر اطمینان حاصل می کنیم که عوامل فاسد و ناقضان حقوق بشر هیچ پناهگاهی در حوزه ما نداشته باشند.

این افراد و اعضای خانواده آنها قرار است به صورت علنی و خصوصی برای این تحریمها معین شوند و ورودشان به آمریکا ممنوع خواهد شد.

آمریکا این تحریم ها را با استناد به یک قانونش به نام قانون ماگنیتسکی که به واشنگتن اجازه تحریم افراد به بهانه ارتکاب جرائم حقوق بشری یا فساد های چشمگیر میدهد اعمال کرد.

بر اساس گزارش میدل ایست آی آمریکا همچنین پنج عضو انصارالله یمن را نیز به همین بهانه نقض حقوق بشر تحریم نموده است.

به نوشته مسکو تایمز آمریکا چند شرکت و فرد مرتبط با رمضان قدیروف رهبر جمهوری چچن روسیه را هم متهم به نقض فاحش حقوق بشر نموده و مشمول این تحریم ها قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا بیان کرد، شش شرکتی که به گفته این وزارتخانه تحت مالکیت یا کنترل قدیروف قرار دارند به همراه پنج فردی که به عنوان افراد نزدیک به او اعلام شده اند را در فهرست تحریم ها وارد نموده است. بنیاد احمد قدیروف، یک صندوق حوزه سرمایه گذاری و دو شرکت تابعه آن هم در فهرست این تحریمها قرار گرفته اند. احمد قدیروف که پدر رمضان قدیروف است.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 877

به "تحریم های آمریکا علیه 17 مقام دولتی چین و چند کشور دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا علیه 17 مقام دولتی چین و چند کشور دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید