تداوم درگیری ها در قره باغ ، ارمنستان از انهدام 4 تانک آذربایجان اطلاع داد

به گزارش بازی ناتمام، علیرغم اعلام اجرایی شدن آتش بس دوم میان ایروان و باکو، درگیری ها بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی ادامه دارد و ارمنستان از انهدام 4 تانک جمهوری آذربایجان اطلاع داد.

تداوم درگیری ها در قره باغ ، ارمنستان از انهدام 4 تانک آذربایجان اطلاع داد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان امروز یکشنبه گفت یگان های نظامی ارتش حکومت خودخوانده منطقه قره باغ کوهستانی چهار تانک جمهوری آذربایجان را که از سمت جنوب حمله می کردند، منهدم نموده است.

او در شبکه های اجتماعی اضافه نمود در جبهه جنوبیِ منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، دشمن (جمهوری آذربایجان) تعدادی زیادی پهپاد و سیستم های توپخانه ای به کار گرفته است.

این در حالی است که از بامداد امروز (یکشنبه) توافق آتش بس جدیدی میان دو جمهوری ارمنستان و آذربایجان اجرایی شد. اما مانند توافق آتش بس اول، مقام های باکو و ایروان از همان ساعات ابتدایی یکدیگر را به نقض توافق متهم کردند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در ساعات اولیه امروز (یکشنبه) با صدور بیانیه ای، نیروهای مسلح ارمنستان را به حملات خمپاره ای به مواضع جمهوری آذربایجان در امتداد خط تماس منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی متهم کرد.

پیش از آن نیز، ارمنستان بامداد امروز، جمهوری آذربایجان را به نقض توافق آتش بس که از ساعاتی قبل اجرایی شده بود متهم و سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه ای در توئیتر گفت: دشمن از ساعت 00:04 تا 02:45 اقدام به شلیک گلوله های خمپاره در جهت شمالی و از 02:20 تا 02:45 اقدام به شلیک راکت در جهت جنوب کرد.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می نمایند و این درگیری ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید نموده که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 696

به "تداوم درگیری ها در قره باغ ، ارمنستان از انهدام 4 تانک آذربایجان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم درگیری ها در قره باغ ، ارمنستان از انهدام 4 تانک آذربایجان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید