در صورت افزایش بیماران کرونایی، ناچاریم تنها بیمارستان خمین را تخلیه کنیم

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران/مرکزی رییس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: اگر تعداد بیماران کرونایی شهرستان به بیش از 70 نفر برسد، ناچاریم که بیمارستان را تخلیه نموده و فقط بیمار کووید 19 پذیرش کنیم.

در صورت افزایش بیماران کرونایی، ناچاریم تنها بیمارستان خمین را تخلیه کنیم

دکتر مجتبی دیده دار در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد آخرین شرایط کرونایی شهرستان خمین اظهار کرد: در حال حاضر شمار بیماران بستری در بیمارستان خمین بیش از 50 نفر است که عموما شرایط جسمانی و حال عمومی مساعدی ندارند.

وی با اشاره به اینکه اغلب بیماران به صورت خانوادگی با کرونا درگیر شده اند، گفت: شرایط حاکی از آن است که مردم در ایام نوروز دید و بازدید و دورهمی داشته و به جهت عدم رعایت پروتکل ها امروز به شکل خانوادگی با ویروس کرونا درگیر شده اند.

دیده دار توضیح داد: احتمال افزایش این موج از بیماری به شکل وحشتناک وجود دارد و پیش بینی می گردد تا خاتمه اردیبهشت ماه با افزایش بیماران بد حال، موارد بستری و مرگ و میر روبرو باشیم، در حال حاضر اغلب مردم می توانند با حال عمومی خوب ناقل و حامل ویروس باشند به همین دلیل ضروری است در این دوران از هر گونه تجمع، میهمانی و دورهمی جدا پرهیز نمایند و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های اجرا شده در حال حاضر از نظر دارو و تجهیزات و تعداد پرسنل مشکل خاصی در خمین وجود ندارد و اگر با چالش جدی روبرو شویم امکان خدمات رسانی وجود دارد، اما نکته حایز اهمیت این است که خمین تک بیمارستانی است و اگر شمار بیماران بستری به بیش از 70 نفر برسد باید بیمارستان را تخلیه نموده و فقط بیماران کرونایی را پذیرش کنیم.

رییس دانشکده علوم پزشکی خمین اضافه نمود: در حال حاضر بخش داخلی و جراحی بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است اما در صورت افزایش بیماران باید تمام بخش های بیمارستان به بیماران کووید 19 اختصاص یابد.

وی با اشاره به واکسیناسیون کادر درمان خمین، گفت: خوشبختانه با واکسیناسیون نگرانی کمتری نسبت به ابتلای کادر درمان به ویروس وجود دارد، اما به هرحال خستگی و ناامیدی ناشی از عادی انگاری و سهل انگاری مردم را می توان در چهره کادر درمان دید.

دیده دار با تاکید بر اینکه این موج از بیماری بسیار سخت تر و بزرگتر از موج های قبلی است و مرگ و میر و موارد بستری بسیاری را به همراه دارد، اضافه نمود: در حال حاضر 80 درصد بیماران کرونایی در کشور، استان و خمین به کرونای انگلیسی مبتلا هستند که قدرت سرایت بالایی دارد به همین دلیل ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری مشهود است.

رییس دانشکده علوم پزشکی خمین اضافه نمود: با قرمز شدن شرایط خمین، حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل ها بیشتر شده است، عادی انگاری نورز کمتر شده است به طوری که 90 درصد مردم شهرستان از ماسک استفاده می نمایند که در این شرایط این رفتار خوب است و حداقل مانع انتقال ویروس می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1071

به "در صورت افزایش بیماران کرونایی، ناچاریم تنها بیمارستان خمین را تخلیه کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در صورت افزایش بیماران کرونایی، ناچاریم تنها بیمارستان خمین را تخلیه کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید