دولت مصوبه تسهیلات بانکی برای سه استان سیل زده را ابلاغ کرد

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - هیئت دولت مصوبه اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان های بوشهر، هرمزگان و گیلان را ابلاغ کرد.

دولت مصوبه تسهیلات بانکی برای سه استان سیل زده را ابلاغ کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ 30 آذر 1399، با اختصاص اعتبار تا سقف مبلغ 1258 میلیارد و 422 میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی در استان های بوشهر و هرمزگان موافقت کرد.

اعتبار مذکور شامل یاری بلاعوض جهت احداث واحدهای مسکونی شهری و روستایی، تعمیر واحدهای مسکونی شهری، روستایی و تجاری، تأمین لوازم معیشتی واحدهای مسکونی آسیب دیده، یاری هزینه اسکان موقت واحدهای مسکونی شهری و روستایی، هزینه های پشتیبانی و ارایه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری، بازسازی تأسیسات روبنایی داخل محدوده و دفع آب های سطحی و تأمین زمین در دو استان یاد شده است.

همچنین مبلغ 1437 میلیارد و 900 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری به منظور جبران خسارات وارده در استان های بوشهر و هرمزگان با ضمانت زنجیره ای اختصاص داده شد.

به موجب این مصوبه همچنین مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار (شامل 10 میلیارد ریال به صورت اعتبار هزینه ای و 40 میلیارد ریال به صورت اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای) به منظور تسویه تنخواه پرداختی بابت تأمین هزینه های ضروری اولیه و بازسازی تأسیسات آسیب دیده ناشی از سیل به شهرستان های غرب گیلان اختصاص یافت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان نیز موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر فرایند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 905

به "دولت مصوبه تسهیلات بانکی برای سه استان سیل زده را ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت مصوبه تسهیلات بانکی برای سه استان سیل زده را ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید