دو سال حبس برای عامل آتشسوزی نیزارهای تالاب زریبار

به گزارش بازی ناتمام، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان از شناسایی یکی از عاملان آتش سوزی عمدی نیزارهای تالاب زریوار خبر داد و گفت: دستگاه قضایی این فرد را به تحمل 2 سال حبس محکوم کرد.

دو سال حبس برای عامل آتشسوزی نیزارهای تالاب زریبار

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از همشهری آنلاین، ابراهیم همت بلند گفت: بعد از وقوع چند فقره آتش سوزی در نیزارهای این تالاب در ماه های اخیر موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست مریوان در استان کردستان قرار گرفت.

وی اضافه نمود: با پیگیری های انجام شده و تحقیقات به عمل آمده یکی از عاملان اصلی ایجاد آتش سوزی در نیزارهای دریاچه زریبار شناسایی و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مریوان یادآور شد: با جدیت و قاطعیت مراجع قضایی شهرستان عامل ایجاد آتش سوزی ها که به انجام این کار اعتراف کرده بود، به تحمل 2 سال حبس محکوم شد تا درس عبرتی برای متخلفانی باشد که درصدد تخریب و نابودی عرصه های طبیعی و زیست محیطی هستند.

وی تاکید کرد: آتش سوزی در نیزارهای تالاب بین المللی زریبار سالانه خسارت هنگفت و غیر قابل جبرانی به این تالاب و گونه های گیاهی و جانوری بی بدیل آن وارد می کند و زنگ خطری جدی برای این منطقه زیبای گردشگرپذیر به شمار می رود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 872

به "دو سال حبس برای عامل آتشسوزی نیزارهای تالاب زریبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سال حبس برای عامل آتشسوزی نیزارهای تالاب زریبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید