روسیه: توافقنامه نفتی آمریکا با کردهای سوریه غیرقانونی است

به گزارش بازی ناتمام، وزارت امور خارجه روسیه، توافقنامه اخیر طرف آمریکایی با کردهای سوریه در مورد فراوری نفت را اقدامی خودسرانه و غیرقانونی دانست و از اینکه جامعه جهانی به این مسئله واکنشی نشان نداده، ابراز نگرانی و تأسف کرد.

روسیه: توافقنامه نفتی آمریکا با کردهای سوریه غیرقانونی است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه روز آدینه با انتشار بیانیه ای گفت که توافقنامه امضاء شده بین طرف آمریکایی و نمودهای سوریه در مورد فراوری نفت، اقدامی خودسرانه و غیرقانونی است و شرایط پیرامون این قرارداد، موجب نگرانی و تأسف طرف روسی شده است.

در این بیانیه آمده است: ما این اقدامات ایالات متحده را خودسرانه و مغایر با قانون ارزیابی می کنیم و همچنین بابت اینکه این مسئله، واکنش مناسبی را در جامعه بین المللی در پی نداشته، بشدت ابراز نگرانی و تأسف می کنیم.

وزارت خارجه روسیه با یادآوری اینکه، این اقدام نقض صریح حقوق بین الملل و ضوابط بین المللی از سوی واشنگتن و همچنین تعهدات آمریکا به عنوان یک کشور اشغالگر است، اضافه کرد: علاوه بر این، دولت آمریکا بار دیگر بی احترامی آشکار خود به منشور سازمان ملل و تصمیمات شورای امنیت و مجمع عمومی در مورد لزوم احترام به حاکمیت، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه، بعنوان کشور عضو این سازمان را ثابت نموده است.

در این بیانیه تأکید شده است: آمریکایی ها نه تنها مناطقی از شمال شرق و جنوب خاک سوریه را به طور غیرقانونی به اشغال خود درآورده اند ، بلکه در غارت و تجارت غیرقانونی منابع طبیعی این کشور که متعلق به کل مردم سوریه است، نیز مشارکت دارند. و این در شرایطی است که دولت آمریکا تحریم های یک جانبه دیگری را علیه دولت سوریه و با دور زدن شورای امنیت سازمان ملل، به تصویب رسانده است.

در این رابطه، وزارت امور خارجه روسیه این واقعیت را نیز مورد توجه قرار داد که درآمد حاصل از فراوری و قاچاق فرآورده های نفتی در مناطق تحت اشغال آمریکایی ها، به دست تمامی ساکنان این منطقه از سوریه نمی رسد.

پیش از این، خبر انعقاد توافقنامه ای بین نمودهای سوری و یک شرکت آمریکایی درباره توسعه میادین نفتی در شمال شرقی سوریه، باعث واکنش شدید مقامات دمشق و انتقاد ترکیه به این مسئله شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 642

به "روسیه: توافقنامه نفتی آمریکا با کردهای سوریه غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: توافقنامه نفتی آمریکا با کردهای سوریه غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید