غیرت کافی نیست عالی، متوسط و تلخ! لیگ قهرمانان آسیا، الدحیل 2 - 0 پرسپولیس

به گزارش بازی ناتمام، باید بپذیریم که فوتبال در آسیا با گذشته تفاوت دارد. اگر زمانی فقط تیم الهلال عربستان حریف سرسختی بود حالا تیم های قطری و اماراتی هم به این جرگه پیوسته اند و گاهی مثل السد درخشان، مسلط و چشم نواز فوتبال بازی می نمایند.

غیرت کافی نیست عالی، متوسط و تلخ! لیگ قهرمانان آسیا، الدحیل 2 - 0 پرسپولیس

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

بازی ناتمام؛ احسان محمدی- سال80 به عنوان عضوی از تیم کرج رفته بودم مسابقات کشوری فوتسال. تیم ایلام بازی داشت و نیمه اول هفت گل از فارس عقب افتاد. رگ کُردی ام جنبید و وسط دو نیمه رفتم توی رختکن که به هم استانی هایم روحیه بدهم که درست است هفت گل خوردید ولی چیزی از ارزش هایتان کم نشده و نیمه دوم بروید بجنگید!

از این حرف هایی که در فیلم ها به بوکسور لت و پار می زنند و طرف بلند می گردد می رود توی رینگ و کاری می نماید که هیتلر با لهستان نکرد!

تا در رختکن را باز کردم دیدم مربی دارد سر کاپیتان سبیلوی تیمش داد می زند:

-چطور با این همه سبیل به اون بازیکن فسقلی اجازه دادی سه گل بزنه؟!

کاپیتان هم که معلوم بود کاسه صبرش لبریز شده داد زد:

- خالو! یانه وَ پا بازی کَن نه وَ سوول!(بابا اینا با پاشون بازی می کنن نه با سبیل)!

دیدم راست می گوید. یواش در را بستم و برگشتم روی سکوها!

بازی سپاهان- السد قطر را که دیدم یاد این خاطره افتادم. درست مثل بازی شهرخودرو و الهلال یا حتی پرسپولیس و الدوحیل. اینکه بسیاری اوقات ما از بازیکنان مان می خواهیم با غیرت ایرانی بروند به جنگ حریف و پیروز شوند. چیزی مثل همان جمله مشهور شاغلام پیروانی که بعد از شکست 5-1 فجرسپاسی مقابل پرسپولیس گفت آنها ژ-3 بودند ما تفنگ بادی!

در همه این سالها هر وقت از نظر امکانات و بازیکن کم آورده ایم همه چیز را سپرده ایم به غیرت ایرانی. انگار فقط ما غیرت داریم و تیم حریف از عنصر جنگندگی خالی است. در اینکه بازیکنان ایرانی گاهی با تمام وجود و فراتر از توان فنی جنگیده اند و پیروز شده اند شکی نیست اما دیگران هم این کار را می نمایند. دقایقی بعد از بازی های لیگ قهرمانان آسیا، اتلتیکومادرید مقابل لیورپول ایستاد و با یک گل پیروز شد. رفتار دیه گو سیمئونه، طرفداران این تیم و بازیکنان درون زمین هم ترجمه غیرت بود. می دانستند از نظر فنی قادر به مبارزه با لیورپول نیستند به همین خاطر این خلا را با دوندگی بیشتر، سرسختی، مبارزه جویی و بازی درگیرانه جبران می کردند.

السد قطر با بهره گیری از بازیکنان خلاقی مانند حسن الهیدوس، اکرم عفیف و بغداد بونجاح به خوبی توانستند سپاهان را تحت فشار قرار دهند و گاهی عملاً مدافعان این تیم را به تماشاگر تبدیل کردند و در نهایت 3-0 پیروز شدند. در چنین مواقعی غیرت به تنهایی کافی نیست.

باید بپذیریم که فوتبال در آسیا با گذشته تفاوت دارد. اگر زمانی فقط تیم الهلال عربستان حریف سرسختی بود حالا تیم های قطری و اماراتی هم به این جرگه پیوسته اند و گاهی مثل السد درخشان، مسلط و چشم نواز فوتبال بازی می نمایند. آنها فوتبال را به شکل حرفه ای تری می بینند و کاستی هایشان را فقط با غیرت تکمیل نمی نمایند. برای پیشرفت در فوتبال در کنار امکانات، بازیکنان خوب، برنامه ریزی و استراتژی باید نگاه حرفه ای را هم تقویت کرد. از جمله اینکه غیرت به تنهایی کافی نیست!

-

بیشتر بخوانید:

عالی، متوسط و تلخ!

لیگ قهرمانان آسیا/ الدحیل 2 - 0 پرسپولیس

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 206

به "غیرت کافی نیست عالی، متوسط و تلخ! لیگ قهرمانان آسیا، الدحیل 2 - 0 پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیرت کافی نیست عالی، متوسط و تلخ! لیگ قهرمانان آسیا، الدحیل 2 - 0 پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید