مراکز درمانی، اولویت توزیع، هفته ای 40 میلیون ماسک احتیاج داریم

به گزارش بازی ناتمام، مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت با بیان اینکه هر آنچه فراوری می گردد به زنجیره توزیع وزارت بهداشت تحویل داده می گردد، گفت که طبق اعلام وزارت بهداشت تقاضای هفته ای ماسک، 40 میلیون عدد است و اولویت توزیع اقلام بهداشتی در حال حاضر مراکز درمانی هستند.

مراکز درمانی، اولویت توزیع، هفته ای 40 میلیون ماسک احتیاج داریم

به گزارش بازی ناتمام، اسماعیل مهدی پور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این که بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در تمام واحد های فراوریی شبانه روز مستقر شده اند تا بر تحویل اقلام بهداشتی به وزارت بهداشت نظارت گردد، گفت: تمام آنچه از ماسک و مواد ضد عفونی و دستکش و لباس حفاظتی فراوری می گردد به زنجیره توزیع وزارت بهداشت تحویل داده می گردد. همچنین طبق تدبیری که در جلسات اتخاذ شده این است که اولویت توزیع این اقلام مراکز درمانی است.

همچنین به گفته وی در حال حاضر آمار فراوری و توزیع همه واحدهای فراوریی احصا می گردد.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت با بیان اینکه در صورت تجمیع و صادر شدن حواله ها به صورت متمرکز مشکلاتی بر طرف خواهد شد، اظهار کرد: در حال حاضر برای 27 شرکت فراوری الکل حواله صادر می گردد و در صورتی که محصول مطابق حواله صادر شده از سوی سازمان غذا و دارو باشد، بازرس مقیم در شرکت های فراوری ژل و ضدعفونی نماینده اجازه می دهند کالا از انبار خارج و وارد چرخه توزیع مشخص شده از سوی وزارت بهداشت گردد.

وی با اشاره به حضور 16 شرکت پخش منتخب برای ژل و مواد ضدعفونی، گفت: فرایند توزیع ماسک هم به همین شکل است و سه شرکت پخش دولتی که از سوی وزارت بهداشت مشخص شدند، حواله دریافت می نمایند و اولویت توزیع نیز مراکز درمانی هستند نه داروخانه ها.

این مقام مسئول با بیان اینکه هر آنچه فراوری می گردد به زنجیره توزیع وزارت بهداشت تحویل داده می گردد، گفت: بعد از ورود و شیوع بیماری، واحد های نیمه تعطیل فعال شدند، شیفت های کاری افزایش یافته و الان 21 واحد فراوری نماینده ماسک های پزشکی فعال هستند که یک واحد خصوصی ماسک N95 فراوری می نماید. از حدود 766 هزار ماسکی که روزانه فراوری می گردد، 31 تا 40 هزار ماسک ان 95 و بقیه ماسک سه لایه است، اما طبق اعلام وزارت بهداشت تقاضای هفته ای ماسک، 40 میلیون عدد است.

وی همچنین کاهش تعرفه واردات ماسک، لغو ممنوعیت کاردات الکل و ممنوعیت صادرات ماسک و مواد اولیه آن را از جمله اقدامات دیگر برای تامین بازار اقلام بهداشتی عنوان نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 355

به "مراکز درمانی، اولویت توزیع، هفته ای 40 میلیون ماسک احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز درمانی، اولویت توزیع، هفته ای 40 میلیون ماسک احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید