مورالس در بدو ورود به مکزیک: به مبارزه سیاسی ادامه می دهم

به گزارش بازی ناتمام، رئیس جمهور مستعفی بولیوی بعد از ورود به مکزیک و تشکر از مقام های این کشور، گفت با وجود کنار رفتن از قدرت، همچنان به مبارزه سیاسی ادامه خواهد داد.

مورالس در بدو ورود به مکزیک: به مبارزه سیاسی ادامه می دهم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی بولیوی پس از ورود به مکزیک با استقبال مقام های ارشد این کشور از جمله وزیر خارجه مکزیک روبرو شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، مورالس با بیان اینکه علیه او کودتا شده، گفت تحت فشار مجبور به استعفا شده است و مکزیک با اعطای پناهندگی جان وی را نجات داده است.

مارسلو ابرارد وزیر امور خارجه مکزیک بامداد سه شنبه گفت که کشورش به رئیس جمهور مستعفی بولیوی پناهندگی اعطا نموده است. ابرارد گفت که اعطای پناهندگی به مورالس، به درخواست خود وی بوده است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته اسپوتنیک، مورالس در سخنان خود با اشاه به طرح سوء قصد به جان خود از جانب مخالفان، از اقدام دولت مکزیک در اعطای پناهندگی قدردانی کرد. مورالاس همچنین قول داد که با حضور در عرصه سیاسی به مبارزه ادامه دهد.

وی در این باره گفت: مادامی که زنده هستم به مبارزات سیاسی ادامه خواهم داد.

اوو مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود به دنبال اعتراضات خشونت آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه وی روز یک شنبه ترجیح داد برای جلوگیری از خشونت های بیشتر از سمت خود کناره گیری کند. در روزهای گذشته و به موازات تشدید ناآرامی ها در بولیوی، مداخلات آمریکا و متحدانش درباره این انتخابات افزایش یافته بود. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 49

به "مورالس در بدو ورود به مکزیک: به مبارزه سیاسی ادامه می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورالس در بدو ورود به مکزیک: به مبارزه سیاسی ادامه می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید