نخستین تصویر از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین

به گزارش بازی ناتمام، ستاره شناسان ایتالیایی، نخستین تصویر را از موشک چینی لانگ مارچ 5 بی (Long March 5B) ثبت کردند.

نخستین تصویر از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران پروژه موسوم به Virtual Telescope Project، تصویری از این موشک ثبت نموده اند که آن را به صورت یک چراغ در حال درخشیدن و در حال گذشتن از فراز تلسکوپ رباتیک النا (Elena) نشان می دهد.

این موشک چینی که سرخط خبر های این هفته را به خود اختصاص داده، وسیله نقلیه ای به وزن 21 تن است که امکان دارد در مناطق مسکونی زمین فرود بیاید.

به گفته پژوهشگران، این موشک هنگام عبور از فراز تلسکوپ، سرعت فوق العاده ای داشته است.

جیانلوکا مسی (Gianluca Masi)، از پژوهشگران این پروژه گفت: هنگام عبور موشک، آسمان فوق العاده درخشان بود. این شرایط موجب می گردد که تصویربرداری سخت باشد، اما تلسکوپ رباتیک ما پیروز شد که از این موشک عظیم عکس بگیرد.

وی اضافه نمود: این پیروزیت عظیمی است که توانایی تلسکوپ رباتیک ما را در ردیابی چنین اشیایی نشان می دهد.

آژانس های فضایی و ستاره شناسان سراسر دنیا در حال ردیابی راستا موشک چینی هستند و امیدوار هستند که بتوانند خود را بهتر برای فرود آن روی زمین آماده نمایند.

جدیدترین اطلاعات در خصوص برخورد موشک چینی نشان می دهد که این موشک قرار است در روز شنبه هشتم ماه مه وارد جو زمین گردد. مقامات دولت آمریکا هشدار داده اند که امکان دارد موشک با مناطق مسکونی برخورد داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1125

به "نخستین تصویر از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین تصویر از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید