واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد!

به گزارش بازی ناتمام، هر ساله با آمدن فصول پاییز و زمستان مقدار ابتلا به بیماری آنفلوانزا بالا می رود و افراد زیادی به خصوص سالمندان و مبتلایان به بیماری های خاص، جان خود را به علت ابتلا به این بیماری از دست می دهد. با این حال در سال گذشته به علت استفاده از ماسک، شستن مکرر دست ها و رعایت فاصله اجتماعی انتقال بیماری آنفولانزا به حداقل رسیده بود. اما سال جاری با توجه به واکسیناسیون گسترده در سراسر دنیا و در نتیجه کمتر شدن مقدار رعایت پروتکل ها، مقدار ابتلا و افزایش بیماری آنفلوانزا دوباره اوج خواهد گرفت از این رو پزشکان توصیه می نمایند قبل از اوج گیری بیماری آنفولانزا بهتر است گروه های حساس به خصوص بچه ها دانش اموزان، زنان باردار، افراد مسن، افراد دیابتیک و مبتلایان به بیماری های خاص نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد!

به گزارش خبرآنلاین، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری هم در گفت و گویی در خصوص خطر شیوع آنفلوآنزا، می گوید: سال گذشته از آنجاکه رعایت نکات بهداشتی بیشتر بود و مردم بیشتر ماسک می زدند، آنفلوآنزا چندان شایع نشد؛ اما اگر قرار باشد سال جاری ساده انگاری صورت گیرد و رعایت ها کاهش یابد، احتمال شیوع مجدد آنفلوآنزا هم وجود دارد.

بعلاوه دکتر پیغام طبرسی با اشاره به اینکه صحبت از بازگشایی مدارس بدون واکسیناسیون کامل زود است می افزاید: باید معلمین و دانش آموزان کاملا واکسینه شوند تا بتوان در این مورد صحبت کرد. با توجه به اینکه والدین دانش آموزان هم از ابتلای فززندان خود به کرونا ترس دارند، بدون واکسیناسیون کامل، فرزندان خود را به مدرسه نمی فرستند و این بازگشایی نصفه کاره آسیب زا است. بازگشایی مدارس باید زمانی رخ دهد که برای همه اعتمادسازی شده باشد که اتفاقی نمی افتد تا فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

به گفته این پزشک با توجه به شیوع آنفلوآنزا در فصل سرد سال و همزمانی آن با کووید19، تمامی اساتید، دانشجویان و دانش اموزان علاوه بر واکسن کرونا بهتر است واکسن آنفولانزا هم تزریق نمایند.

وی بعلاوه در خصوص بعضی از شایعات فضای مجازی مبنی بر تداخل واکسن آنفلوانزا با واکسن کرونا تصریح می نماید: هیچ محدودیتی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا پس از تزریق واکسن کرونا وجود ندارد و گروه های پرخطر باید واکسن آنفلوآنزا تزریق نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1293

به "واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آنفلوآنزا هیچ تداخلی با واکسن کرونا ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید