انتها مذاکرات مجلس های لیبی در مراکش

به گزارش بازی ناتمام، منابع خبری از خاتمه رایزنی مجلس های شرق و غرب لیبی در شهر طنجه مراکش و توافق درباره کنار گذاشتن اختلافات میان آنها خبر دادند.

انتها مذاکرات مجلس های لیبی در مراکش

به نوشته روزنامه القدس العربی، 123 کننده مجلس های شرق و غرب لیبی در سرانجام رایزنی های خود در شهر طنجه مراکش در بیانیه ای بر حرکت در جهت حل اختلافات با برگزاری یک نشست مجلسی پس از بازگشت به لیبی تأکید کردند.

طبق این بیانیه، طرفین پس از پنج روز مذاکره بر پایبندی به برگزاری انتخابات مجلسی، سرانجام دادن به مرحله انتقالی در سریع ترین زمان ممکن تأکید کردند.

در بیانیه سرانجامی دو مجلس طرابلس و طبرق همچنین آمده است، کنندگان توافق کردند که به محض بازگشت از مراکش نشستی مجلسی مشترکی را در شهر غدامس لیبی برگزار کنند.

در همین حال، ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش در سخنانی گفت که مشارکت 123 کننده از اصل180 کننده در این رایزنی ها یک موفقیت واضح به شمار می رود.

وی افزود: لیبی نیازمند مجلسی است که نقش قابل توجهی را در حیات سیاسی ایفا کند و نشست مجلسی مقرر در لیبی نقش قابل توجهی در گفت وگوی سیاسی لیبی خواهد داشت.

نشست مشورتی رسمی اعضای مجلس لیبی در طرابلس و شهر طبرق هفته گذشته در طنجه مراکش آغاز شد.

گروه های لیبیایی در مذاکرات مستقیمی نیز که پیشتر در تونس برگزار شدند، درباره برخی موضوعات از جمله برگزاری انتخابات سراسری در تاریخ 24 دسامبر 2021 توافق کردند.

سال ها است نهادهای قانون گذار و اجرایی لیبی دو بخش شده اند و همین مساله باعث شکل گیری درگیری مسلحانه ای در این کشور شده که علاوه بر ویرانی گسترده این کشور و خسارات مالی بزرگ، جان بسیاری از غیرنظامیان را گرفت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 846

به "انتها مذاکرات مجلس های لیبی در مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها مذاکرات مجلس های لیبی در مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید