انتها پروژه نرده گذاری معبد آناهیتا در کنگاور

به گزارش بازی ناتمام، مدیر پایگاه ملی معبد آناهیتا در کنگاور گفت: پروژه افزایش ارتفاع نرده گذاری حریم معبد آناهیتا با اعتباری بیش از 5میلیارد ریال خاتمه یافت.

انتها پروژه نرده گذاری معبد آناهیتا در کنگاور

مرتضی گراوند با اعلام این خبر اضافه کرد: در جهت حفاظت و صیانت بیشتر از محوطه معبد آناهیتا، افزایش نرده ها لازم و ضروری بود.

او گفت: پروژه نرده گذاری معبد آناهیتا از اواسط مرداد ماه سال جاری شروع و حدود پنج ماه به طول انجامید.

گراوند با اشاره به نرده گذاری اولیه معبد آناهیتا در اواخر دهه 60، گفت: طی این سال ها معبد آناهیتا دارای حریمی تعیین بود که به خاطر کوتاهی نرده ها به محلی برای تردد نوجوانان تبدیل شده بود.

او اجرای طول نرده گذاری را 1500 متر عنوان و توضیح داد: ارتفاع نرده های سه جبهه شمالی، شرقی و غربی حریم معبد آناهیتا افزایش یافت.

این مسئول علت عدم افزایش ارتفاع جبهه جنوبی معبد آناهیتا را اجرای پروژه پلازا و پارک موزه خیابانی بیان و گفت: فعالیت های پایگاه ملی معبد آناهیتا در جهت حفاظت از این بنای کهن، توسعه صنعت گردشگری، جذب گردشگر و اشتغال زایی است.

معبد آناهیتا دومین بنای سنگی بزرگ ایران قبل از اسلام است و بعضی قدمت آن را تا دوران اشکانی و عده ای نیز دوران ساسانی می دانند.

کنگاور با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه قرار گرفته است. این شهرستان 120 اثر تاریخی و طبیعی ثبت ملی و بیش از 100 اثر واجد شرایط حفاظت دارد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 186

به "انتها پروژه نرده گذاری معبد آناهیتا در کنگاور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها پروژه نرده گذاری معبد آناهیتا در کنگاور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید