پوتین: روسیه هرگز خواست خود را بر سایر کشورها تحمیل نمی کند

به گزارش بازی ناتمام، رئیس جمهوری روسیه با تأکید اینکه کشورش هرگز کسی را تهدید نکرده، اراده خود را بر دیگران تحمیل نمی کند و آماده همکاری با همه کشورهای علاقه مند است، گفت: پنج عضو شورای امنیت باید الگویی برای ممانعت از بروز جنگ ها در جهان باشند.

پوتین: روسیه هرگز خواست خود را بر سایر کشورها تحمیل نمی کند

به گزارش گروه بین الملل بازی ناتمام به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنرانی سالانه خود در مجمع فدرال (نشستی گسترده با حضور تمامی کنندگان پارلمانی کشور: دومای دولتی و شورای فدراسیون، وزرای کابینه و دیگر شخصیت های برجسته سیاسی، نظامی مذهبی و اجتماعی ) با تاکید بر اینکه روسیه برای تقویت همکاری با تمامی شرکای خارجی علاقه مند آمادگی دارد، گفت: ما هیچ کشوری را تهدید نمی کنیم و تلاش نمی کنیم که خواست و اراده خود را بر دیگران تحمیل کنیم.

به گفته وی، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل باید الگویی برای از بین بردن زمینه های بروز جنگ های جدید در جهان باشند.

پوتین تاکید کرد: شرایط کنونی جهان نیاز به آگاهی از مسئولیت مشترک و اقدامات واقعی ما دارد. کشورهای بنیانگذار سازمان ملل باید در این زمینه الگو نمونه باشند. پنج کشور عضو دائم شورای امنیت باید قبل از هر چیز، با تدابیر لازم برای از بین بردن پیش زمینه های بروز جنگ های جهانی تلاش کنند، رویکردهای منطبق بر واقعیات جهان حاضر را برای تامین ثبات در کره زمین ایجاد کنند که به طور کامل جنبه های سیاسی ، اقتصادی و نظامی روابط بین المللی مدرن را در نظر بگیرد.

ولادیمیر پوتین همچنین در سخنرانی خود تاکید کرد که رئیس جمهوری فدراسیون روسیه باید کنترل مستقیم بر ارتش، نیروهای مسلح و کلیه ارگان های انتظامی و اجرای قوانین کشور را در اختیار داشته باشد. به گفته وی، تمامی انتصاب ها در نیروهای مسلح نیز باید توسط رئیس جمهوری انجام شود.

پوتین با اشاره به لزوم تقویت نقش قانون اساسی روسیه، به مردم در این زمینه اشاره کرده و از شهروندان روسی خواست تا به بسته پیشنهادی درباره اصلاحات قانون اساسی کشور رای مثبت بدهند.

وی همچنین با این نظریه موافقت کرد که رئیس جمهوری روسیه نباید بیش از دو دوره پشت سر هم در این سمت باقی بماند. پوتین یادآور شد که هیچیک از وزرای دولت یا فرمانداران مناطق روسیه نباید تابعیت خارجی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 200

به "پوتین: روسیه هرگز خواست خود را بر سایر کشورها تحمیل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: روسیه هرگز خواست خود را بر سایر کشورها تحمیل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید