پیام آمریکا به ایران: به نقطه غیرمسکونی موشک می زنیم، اما شما جواب ندهید

به گزارش بازی ناتمام، سردار علیرضا افشار گفت: آمریکا در پی حمله ایران به عین الاسد به وسیله عمان پیغام فرستاد که ایران اجازه دهد به یک نقطه غیرمسکونی با موشک شلیک کنیم، اما جمهوری اسلامی پاسخ داد اگر آمریکا هر حرکتی انجام دهد، ایران محکم تر پاسخ او را خواهد داد.

پیام آمریکا به ایران: به نقطه غیرمسکونی موشک می زنیم، اما شما جواب ندهید

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سردار علیرضا افشار معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی در مصاحبه با رادیو گفت وگو در مورد رونمایی از دستاورد های جدید نظامی ایران از راهبرد و نتایج دستاورد های نظامی ایران گفت و اظهار کرد: نخستین نتیجه در مورد دستاورد های نظامی کشور، بازدارندگی است؛ برای اینکه دشمنان ایران طمع تجاوز نداشته باشند باید قوی باشیم. بخشی از این قوی شدن مربوط به عوامل انسانی یعنی جامعه پایدار و مقاوم و شهادت طلبی است.

وی با بیان اینکه بخش دیگر قوی شدن مربوط به تجهیزات مورد احتیاج برای یک برنامه دفاعی است، اظهار کرد: فرایند رشد در همه بخش ها و در همه سطوح نظامی، جهان را به تحیر وا داشته است، زیرا آن ها گمان نمی کردند در شرایط تحریمی شدید، متخصصین و دانشمندان ایران فرآیند رشد را با این سرعت زیاد طی نمایند به طوری که آمریکا جرأت تجاوز نداشته باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران در سطح بین الملل، گفت: این صحبت ها که دائماً از سوی آمریکایی ها مطرح می گردد، فقط جنگ روانی است، زیرا آمریکا اگر امکان پیروزی را برای خود می دید، با کوچکترین بهانه به ایران حمله می کرد، اما قدرت ایران مانع این اتفاق شده است.

وی از تجهیزات جدید سیستم دفاعی کشور برای کشف پهپاد توسط رادار ها اطلاع داد و اظهار کرد: به طور عمومی پهپاد ها دور از رادار ها حرکت می نمایند و نمی توان آن ها را کشف کرد، اما در رادار های جدیدی که ساخته شده است، امکان کشف پهپاد از فواصل دور نیز وجود دارد. این دستاورد یک توفیق عظیم است، زیرا در جنگ های آینده بیشتر هواپیما های بدون سرنشین و پهپاد ها هستند.

سردار افشار درباره اهمیت دستاورد های ایران در حوزه نظامی و دفاعی مطرح کرد: این توفیقات می توانند پیشران صنعت کشور باشند، زیرا نشر و انتقال این پیشرفت ها به بخش های غیر نظامی می تواند خیلی از مسائل کشور را حل نماید. دولت ها و دستگاه های اجرایی قطعاً به این دانش احتیاج دارند و امیدواری را در جامعه متخصصین برای حل مسائل کشور افزایش می دهد.

وی پیشرفت ها و دستاورد های نظامی کشور را پشتیبان حوزه دیپلماسی ایران دانست و مطرح کرد: قدرت نظامی کشور می تواند دیپلمات های ایران را یاری کند تا در تبادلات و مصاحبه های بین المللی، با قاطعیت بر مواضع سیاسی خود پافشاری نمایند. اینکه اروپا علاقه دارد همچنان برجام را حفظ کند و ارتباطات سیاسی داشته باشد، به دلیل قدرت نظامی کشور است. البته هر چند استفاده 100 درصد مطلوبی از این دستاورد ها در حوزه دیپلماسی صورت نگرفته است.

سردار افشار با بیان اینکه خیلی از دشمنان پیشرفت های نظامی ایران را شعار می دانستند، گفت: عین الاسد نشان داد این دستاورد ها واقعی است، زیرا توانستیم ضربه ای به آمریکا بزنیم و آمریکا جرأت نکرد کوچک ترین پاسخی به ایران بدهد. آمریکا در پی این حمله به وسیله عمان پیغام فرستاد که ایران اجازه دهد به یک نقطه غیر مسکونی موشک شلیک کنیم، اما جمهوری اسلامی پاسخ داد اگر آمریکا هر حرکتی انجام دهد، ایران محکم تر پاسخ خواهد داد و این نشان از ذلت آمریکا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 597

به "پیام آمریکا به ایران: به نقطه غیرمسکونی موشک می زنیم، اما شما جواب ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام آمریکا به ایران: به نقطه غیرمسکونی موشک می زنیم، اما شما جواب ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید