گرشاسبی: همه شوکه شدند وقتی ترابی برای قرارداد آمد

به گزارش بازی ناتمام، شاید مهم ترین اتفاقی که برای پرسپولیس رخ داد، این بود که با توجه به تغییر کادرفنی، نفرات خوبی که به واسطه اختلاف با کالدرون قصد ترک باشگاه را داشتند، در این تیم ماندگار شدند.

گرشاسبی: همه شوکه شدند وقتی ترابی برای قرارداد آمد

به گزارش، پرسپولیس با هر ترفندی که بود فصل جابجایی را به انتها رساند و شاید مهم ترین اتفاقی که برای این تیم رخ داد، این بود که با توجه به تغییر کادرفنی، نفرات خوبی که به واسطه اختلاف با کالدرون قصد ترک باشگاه را داشتند، در این تیم ماندگار شدند که امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند را می توان شاخص ترین این نفرات معرفی کرد.

این روز های پرسپولیس بسیاری از هواداران باشگاه را ناخودآگاه به یاد مدیر قبلی باشگاه می اندازد که حتی با پنجره های بسته هم بیکار نماند و توانست چهره های شاخصی را برای نیم فصل دوم شکار کند که هنوز هم آن ها در پرسپولیس حضور دارند و جزء نفرات شاخص این تیم هم به شمار می فرایند. گفت وگو با حمیدرضا گرشاسبی که حالا عضو هیات مدیره پیکان است را در ادامه می خوانید.

من در این امر تخصص داشتم. واقعا کار سختی بود که در شرایط بسته بودن پنجره جابجاییی بتوانی برای نیم فصل دوم بازیکن جذب کنی و این وقتی سخت تر می شود که به نام هایی که جذب تیم شدند نگاه کنید. یک روز به ترابی زنگ زدیم و گفتیم شما را برای نیم فصل دوم می خواهیم. او به ما پاسخ مثبت داد، اما باید می رفتیم سراغ علی دایی تا رضایت او را هم بگیریم که اجازه جدایی به این بازیکن را بدهد. این مرحله را هم که رد کردیم به باشگاه سایپایی رسیدیم که برای رشد این بازیکن زحمت کشیده و باید منافعش حفظ می شد. تازه همه این راه ها را می روی و می بینی چه مسائل دیگری هم بود که ما در ابتدا آن ها را ندیده ایم.

اینکه می بینید ترابی چند ماه قبل با تراکتور به توافق رسیده که بعد از انتها فصل به عنوان بازیکن سرباز راهی این تیم شود و حتی از این تیم چک پیش پرداخت هم دریافت کرده و از دانشگاه هم انصراف داده است، حالا من باید تمام این مسائل را مدیریت می کردم. دو ماه خدمت او را عقب انداختم و مجددا کار بازگشت او به دانشگاه را انجام دادم تا بتواند امروز برای پرسپولیس خوش بدرخشد. ترابی تنها یک نمونه است و ما این مسائل را برای جذب رفیعی، شریفی، مهدی شیری و حتی سعید کریمی که به عقیده من در آینده یک بازیکن بزرگ می شود هم داشتیم و با انرژی هواداران و دعای خیر آن ها توانستیم سربلند از آن خارج شویم.

در باشگاه هیچ کس خبر نداشت که با ترابی صحبت کرده ام. نه تنها ترابی بلکه هیچ کدام از بازیکنان را به افراد داخل باشگاه اطلاع نداده بودم و تنها براساس لیست برانکو خرید می کردم. روزی که ترابی به باشگاه آمده بود تا قراردادش را امضا کند همه کارمندان دنبال من می گشتند تا اطلاع بدهند که ترابی به باشگاه آمده و از هم سوال می کردند که چه کاری می تواند داشته باشد؟ هیچ کس نمی دانست که با او توافق کرده ام و خبیری وقتی متوجه این موضوع شد گریه می کرد! شوکه شده بودند. گفتم بروید لباس باشگاه را بیاورید تا عکس یادگاری بیندازد و آنجا باورشان شد که ترابی واقعا پرسپولیسی شده است.

تنها اشتباه جابجاییی ام را درخصوص همین بازیکن انجام دادم چراکه برای مذاکره و عقد قرارداد او را به باشگاه آوردم و این موضوع باعث شد که همه متوجه شوند او می خواهد پرسپولیسی شود. به همین خاطر من بعد از این موضوع تمام قرارهایم را با بازیکنان مدنظر در خانه ام می گذاشتم، چون ما همچنان محروم بودیم و نمی توانستیم قراردادی را به ثبت برسانیم و همین موضوع باعث می شد تا تیم های دیگر بفرایند و زیر پای بازیکنان مورد توافق با ما بنشینند که آن ها را منصرف کنند. به این بازیکنان می گفتند که باید 6 ماه بیرون بنشینی و این موضوع فوتبالت را نابود می کند، اما من اجازه ندادم قبل از نهایی شدن حضور کسی از نام بازیکنان مدنظر پرسپولیس باخبر شوند. درخصوص موضوع دانشگر هم من با او کاملا به توافق رسیدم، اما ساعت 2:30 بامداد از استقلال با او تماس گرفتند و پیشنهاد 5/2 برابری نسبت به مبلغ مدنظر باشگاه پرسپولیس به او دادند که برای ما از لحاظ مالی جذب او به صرفه نبود.

برانکو فکرش را هم نمی کرد که من بتوانم با تمامی بازیکنان مورد نیازش به توافق برسم. سروش رفیعی آخرین بازیکنی بود که جذب پرسپولیس شد. بعد از آن با خنده به برانکو گفتم دیگر چه کسی را می خواهی؟ او هم که به شدت شاد بود گفت دیگر هیچ کس، با همین نفرات هم قهرمان آسیا می شویم. اما حیف که نتوانستیم ادامه بدهیم.

من اصلا نمی پذیرم که این اتفاق با فشار کسی صورت گرفته باشد. وقتی آقایان پول و چک را از پرسپولیس می گرفتند فشاری در کار نبود، اما حالا که تحت انتقاد هواداران شان قرار گرفته اند موضوع فشار را پیش می کشند. اصلا سوال من اینجاست که به یک تیم خصوصی چه فشاری می توان وارد کرد؟ یا دوستان پشت پرده توافقی کرده اند و آن را رسانه ای نمی کنند یا باید جوابگوی دلایل تصمیم شان باشند. من هم زمانی که مدیر بودم گاهی با فشار بالادستی ها روبرو می شدم، ولی تصمیمی را می گرفتم که به نظرم به نفع پرسپولیس بود و شاید به خاطر برخی از این تصمیمات هنوز هم جواب پس می دهم. شاید هم منظور دوستان از فشار، رودربایستی بوده که این را نمی توان نامش را فشار گذاشت.

منبع: فرهیختگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 205

به "گرشاسبی: همه شوکه شدند وقتی ترابی برای قرارداد آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرشاسبی: همه شوکه شدند وقتی ترابی برای قرارداد آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید