تصویر روز ناسا: ستاره ای درحال مرگ با جزئیات حیرت انگیز

به گزارش بازی ناتمام، سحابی جونز-امبرسون 1 با ارسال باند پهن و عمیق که خود ترکیبی از 22 ساعت نوردهی است، با جزئیات خیره کننده ای نشان داده شده است.

تصویر روز ناسا: ستاره ای درحال مرگ با جزئیات حیرت انگیز

به گزارش دیجیاتو، سحابی سیاره ای جونز-امبرسون 1، با وسعت حدود چهار سال نوری، بستری مهیا برای مرگ ستاره ای شبیه به خورشید ماست که در فاصله 1600 سال نوری از زمین به سمت صورت فلکی سیاه گوش واقع شده است.

در تصویر امروز ناسا چه می بینیم؟

بقایای اتمسفر ستاره که درحال انبساط هستند، در حین نابودی به فضای بین ستاره ای منتقل شدند. این ستاره پس از میلیارد ها سال به دلیل اتمام منبع سوخت مرکزی آن که از همجوشی هیدروژن و هلیوم تأمین می شد، به مرگ محکوم شده است.

در نزدیکی مرکز سحابی، از بقایای هسته ستاره، یک ستاره کوتوله سفید داغ آبی رنگ به جای مانده است. این سحابی که با نام PK 164 +31.1 نیز شناخته می شود، کم نور است و به سختی می توان با چشمی تلسکوپ به آن نگاه کرد.

این سحابی در تصویر امروز ناسا، که با ارسال باند پهن و عمیق که خود ترکیبی از 22 ساعت نوردهی است، با جزئیات خیره کننده ای نشان داده شده است. همچنین، ستارگان در کهکشان راه شیری ما و همچنین کهکشان های پس زمینه، از طریق میدان دید واضح در تصویر به صورت پراکنده دیده می شوند.

جونز-امبرسون 1، طی چند هزار سال آینده از صحنه کیهانی محو خواهد شد. با وجود این، ستاره کوتوله سفید داغ و مرکزی آن میلیارد ها سال طول خواهد کشید تا سرد شود.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1401 بروزرسانی: 6 اسفند 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1700

به "تصویر روز ناسا: ستاره ای درحال مرگ با جزئیات حیرت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر روز ناسا: ستاره ای درحال مرگ با جزئیات حیرت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید