مقالات گردشگری

طرح گردشگری ملی خبر بافت به نتیجه رسیده است

معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه طرح گردشگری ملی خبر بافت به نتیجه رسیده است گفت: بسیاری از بناهای تاریخی در استان کرمان در حال مرمت و با کاربری مناسب قابل استفاده می شوند.

6 اسفند 1398

مصائب مسافران فرودگاه شیراز

خبرنگاران/فارس با زحمت ساک های بزرگ را دنبال خود می کشد در حالی که دختربچه ای به دنبال او می دود. در سراشیبی تند پارکینگ طبقاتی، بدون وجود حفاظ، یک چشمش دخترش را می پاید و یک چشمش مراقبت می نماید که خودش به زمین نخورد، پیچ آخر را که رد می نماید، پرایدی ترمز...

5 اسفند 1398

آغازگشت ها و نظارت های مشترک ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی

مرحله نخست بازرسی مشترک و نظارت گسترده بر تاسیسات گردشگری استان مرکزی ویژه نوروز 99 شروع شده و تا خاتمه اسفندماه ادامه خواهد داشت.

3 اسفند 1398

ظریف دوشنبه به آلمان و ایتالیا می رود

وزیر امور خارجه کشورمان فردا (دوشنبه) برای ملاقات و رایزنی با مقامات آلمان و ایتالیا به اروپا سفر می نماید.

2 اسفند 1398

تصادف در جنوب مکزیک 11 کشته داد

در یک حادثه رانندگی در جنوب مکزیک دست کم 11 تن از جمله تعدادی گردشگر کشته شدند.

30 بهمن 1398

چه اصولی در سفرهای دونفره باید رعایت گردد؟

سفر کردن با شخص مهم زندگی تان، سطح تازه ای از ماجراجویی را برایتان به همراه می آورد. به طوری که می توانید تجربیاتی فراموش نشدنی را در کنار یکدیگر تجربه نمایند. با خواندن این مقاله از مسائل و تنش هایی که ممکن است پیش آید، فرار کنید.

27 بهمن 1398

شروع به کار کاوشگر ماده تاریک چین

دانشمندان چینی می گویند ایستگاه های زمینی پیغام هایی از ووکونگ، نخستین ماهواره کاوشگر ماده تاریک این کشور دریافت نموده اند.

26 بهمن 1398

سفر هیات روس به آنکارا برای مذاکره درباره سوریه

وزیر امور خارجه ترکیه از سفر یک هیات روس به آنکارا برای مذاکره درباره ادلب اطلاع داد.

24 بهمن 1398

هشدار روسیه به شهروندانش در مصر

وزارت خارج روسیه به شهروندانش در مصر هشدار داد که از مناطقی که خطرات تروریستی در آن زیاد است، اجتناب نمایند.

24 بهمن 1398

المعلم: آنکارا به تعهدات خود در توافق سوچی عمل نکرد

وزیر خارجه سوریه گفت که ترکیه به تعهدات خود در توافق سوچی عمل نکرده است.

22 بهمن 1398

تقدیر وزیر ارتباطات از اقدامات ایرانسل در اربعین 98

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایرانسل برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار در ایام اربعین 98 تقدیر کرد.

21 بهمن 1398

گران ترین و ارزان ترین شهرهای اروپا به لحاظ هزینه اقامت

مؤسسه HRS یکی از بزرگترین شرکت های تحقیقاتی و مشاوره در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت هتل اخیراً تحقیقاتی را انجام داده است که بر اساس آن لندن، کپنهاگ و پاریس گران ترین و استانبول، اسلو و استکهلم ارزان ترین هتل های اروپا درسال 2014شناخته شدند.

21 بهمن 1398

سفر با موبایل؛ واژه ای جدید در فرهنگ لغات سفر

آیا ترجیح می دهید یک همسفر واقعی داشته باشید یا تنها با موبایل تان سفر کردن را بیشتر دوست دارید؟ شاید باید واژه جدیدی برای سبک سفر جدید معرفی کرد. واژه ای به نام: Mobilemoon

18 بهمن 1398

هنرمندان صنایع دستی و راهنمای گردشگران بیمه می شوند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از آنالیز تبصره های ارجاعی بودجه 99 کشور در کمیسیون متبوع خود اطلاع داد و گفت: در این جلسه پوشش بیمه تامین اجتماعی هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری با تایید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصویب شد. ...

16 بهمن 1398

به گران ترین جزیره، ارزان سفر کنید

در شرایطی که به خاطر اوضاع مالی موجود و حذف سفر از برنامه خانواده های ایرانی، سفرهای داخلی کاهش یافته اند، سفر به جزیره کیش همچنان یکی از گران ترین سفرهای داخلی به حساب می آید.

15 بهمن 1398

ده جانور دیدنی در ایران

سفر برای دیدن حیوانات اتفاق تازه ای نیست. نگاهی به پیشینه تورهای پرنده نگری در دنیا گواه این مورد است. هرچند موضوع تازه ای نسبت به انواع دیگر گردشگری دارد، اما هنوز که هنوز است دلبستگان زیادی در میان گردشگران دارد. ایران هم به دلیل جغرافیای خود مامن بسیاری...

13 بهمن 1398

رقابت 32 انیمیشن از 15 کشور دنیا در چهل ونهمین جشنواره فیلم رشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، فیلم های راه یافته به مسابقه آثار انیمیشن (پویانمایی) جشنواره رشد سال جاری شامل 17 انیمیشن خارجی از 14 کشور دنیا و 15 انیمیشن ایرانی عبارتند از:

11 بهمن 1398

کاهش چشمگیر قیمت بلیت پرواز تهران - مشهد

براساس خبرهای بدست آمده، به خاطر افزایش برودت هوا و غلطت آلاینده ها در مشهد، قیمت بلیت پرواز تهران - مشهد به زیر 200 هزار تومان کاهش پیدا کرد. این خبر پیرامون کاهش قیمت بلیت پرواز تهران - مشهد نگارش شده است.

8 بهمن 1398

تصاویر کوچه باغ های تفت در روزهای آغازین پاییز ، انارهای پاییزی را در سفر به یزد از دست ندهید

تفت در جنوب غربی استان یزد و در فاصله 10 کیلومتری شهر یزد واقع شده و به دلیل قرار دریافت در دامنه های شیر کوه از آب و هوایی خنک تری نسبت به دیگر شهرهای این استان برخوردار است.

6 بهمن 1398

نخستین اثر صنعتی کرمان با 700 سال قدمت ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از ثبت ملی بند هلاکو به عنوان نخستین اثر میراث صنعتی این استان خبر داد.

5 بهمن 1398
تعداد: (37)