علم و تکنولوژی

داریوش یزدانی: مربی جوان خارجی بهتر از مربیان ایران نتیجه می گیرد

یک ملی پوش پیشین ایران گفت: به جای صرف هزینه چند میلیون دلاری برای مربیانی مانند کی روش و ویلموتس، می توان مربیان جوان خارجی با 100 هزار دلار را به ایران آورد که بهتر از تمام مربیان ایران نتیجه می گیرند.

5 اسفند 1398

ماهواره کوانتومی با نخستین ایستگاه زمینی موبایل جهان پیوند خورد

آزمایش های کوانتومی در مقیاس فضایی موفقیت آمیز بوده و با نخستین ایستگاه زمینی کوانتومی موبایل جهان ارتباط برقرار کرده و انتقال داده رمزگذاری شده را در جینان، استان شاندونگ انجام داده است.

5 اسفند 1398

مصائب مسافران فرودگاه شیراز

خبرنگاران/فارس با زحمت ساک های بزرگ را دنبال خود می کشد در حالی که دختربچه ای به دنبال او می دود. در سراشیبی تند پارکینگ طبقاتی، بدون وجود حفاظ، یک چشمش دخترش را می پاید و یک چشمش مراقبت می نماید که خودش به زمین نخورد، پیچ آخر را که رد می نماید، پرایدی ترمز...

5 اسفند 1398

آغازگشت ها و نظارت های مشترک ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی

مرحله نخست بازرسی مشترک و نظارت گسترده بر تاسیسات گردشگری استان مرکزی ویژه نوروز 99 شروع شده و تا خاتمه اسفندماه ادامه خواهد داشت.

3 اسفند 1398

عصاره زنجبیل رشد سلول های یک سرطان مغزی را مهار می نماید

گلیوبلاستوما یا GBM رایج ترین تومور بدخیم مغزی در افراد بزرگسال است و بین انواع سرطان ها در برابر شیمی درمانی و پرتودرمانی مقاوم تر است. محققان کشورمان برای غلبه بر این تومور سخت جان دست به دامان زنجبیل به عنوان یک گیاه دارویی مؤثر شده اند.

3 اسفند 1398

رنکینگ بدمینتون بازان ایرانی در آسیا و دنیا ارتقا یافت

رئیس فدراسیون بدمینتون با اشاره به ارتقای رنکینگ بدمینتون بازان ایرانی در سطح آسیا و دنیا گفت: 19 سالن بدمینتون در کشور افتتاح می گردد.

27 بهمن 1398

نانوپودر کربنات کلسیم با کاربرد در صنایع دارویی تولید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از شرکت های نانویی، بعد از تولید آزمایشی پودر نانوذرات کربنات کلسیم، در حال راه اندازی دو خط تولید برای تولید انبوه این نانوپودر مطابق با استانداردهای جهانی است تا بتواند این محصول را به خارج...

27 بهمن 1398

تداوم نگرانی ها از اجرای حکم تخریب 600 واحد مسکونی و تجاری محله علم و صنعت

حدود 2 سال است که پیدا شدن مالک بخشی از زمین های محله علم و صنعت و کوشش برای بازپس گیری زمین های پلاک ثبتی 84/2، خواب را از چشم اهالی و ساکنان این پلاک ربوده است.

22 بهمن 1398

تقدیر وزیر ارتباطات از اقدامات ایرانسل در اربعین 98

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایرانسل برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار در ایام اربعین 98 تقدیر کرد.

21 بهمن 1398

سفر با موبایل؛ واژه ای جدید در فرهنگ لغات سفر

آیا ترجیح می دهید یک همسفر واقعی داشته باشید یا تنها با موبایل تان سفر کردن را بیشتر دوست دارید؟ شاید باید واژه جدیدی برای سبک سفر جدید معرفی کرد. واژه ای به نام: Mobilemoon

18 بهمن 1398

در خاموشی مطلق شهر، آسمان شب به چه شکل خواهد بود؟

تیری کوهن عکاس برجسته ای است که توانسته تصاویر زیبایی از آسمان شب در شهرهای مهم دنیا را به ثبت برساند. تفاوت این عکس ها با تصاویر معمولی در این است که شما می توانید ببینید که اگر شهرهای بزرگ در تاریکی کامل فرو بروند، آسمان شب در آنها به چه شکل خواهد بود!

12 بهمن 1398

رقابت 32 انیمیشن از 15 کشور دنیا در چهل ونهمین جشنواره فیلم رشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، فیلم های راه یافته به مسابقه آثار انیمیشن (پویانمایی) جشنواره رشد سال جاری شامل 17 انیمیشن خارجی از 14 کشور دنیا و 15 انیمیشن ایرانی عبارتند از:

11 بهمن 1398

دانشجو باید با فراوری دانش برای کشور قدرت و افتخار بیافریند

خبرنگاران/ایلام رئیس دانشگاه پیغام نور مرکز سرابله گفت: روز دانشجو روزی پرافتخار ، هویت آفرین ، سرنوشت ساز ، روز استقلال طلبی ، آرمانخواهی و ایستادگی نخبگان ملت یعنی دانشجویان در برابر استعمار و استبداد است.

7 بهمن 1398

مصر موشک ضد کشتی آزمایش کرد

نیروهای مسلح مصر در جریان رزمایش نظامی دریایی، از موشک های ضد کشتی استفاده کردند.

7 بهمن 1398

نخستین جلسه شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد امروز، 20 آذرماه برگزار گردید

نخستین جلسه شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد، امروز، 20 آذرماه به ریاست طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد برگزار گردید.

7 بهمن 1398

ستاری: ضرورت حمایت از جوانان فعال در استارت آپ ها به عنوان سرمایه توسعه اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما باید نیروی انسانی مان را به عنوان سرمایه توسعه اقتصاد دانش بنیان حمایت کنیم.

6 بهمن 1398

واکنش ستاری در برابر مخالفان تاکسی های اینترنتی چه بود؟ ، درآمدزایی از شهر هوشمند جای تراکم فروشی را بگیرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با حرکت جدی که شهردار تهران در زمینه هوشمندسازی شهر آغاز نموده است، مطمئنم اتفاقات خوبی در آینده می افتد چرا که تفاهمات خوبی با شهرداری تهران داریم.

4 بهمن 1398

راه اندازی سیستم اطلاعات یکپارچه برای نظارت بر پذیرش دانشگاههای علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام خبر برگزاری اولین نشست کمیته نظارت بر فرایندها و رسیدگی به مطالبات اجتماعی حوزه آموزش علوم پزشکی، گفت: در این نشست پیشنهاد شد سیستم یکپارچه اطلاعات دانشجویان ورودی به دانشگاهها به نحوی طراحی شود که برای سازمان سنجش...

28 دی 1398

برزگر: متدولوژی کاربرد چندجانبه گرایی در منطقه باید تغییر کند، چندجانبه گرایی غرب محور تنش زاست

استاد روابط بین الملل معتقد است که چند جانبه گرایی غرب محور موجب تداوم تنش و بی ثباتی در منطقه می شود و باید تغییر یابد.

26 دی 1398

جنگل الیمستان، زمردی درخشان در قلب مازندران

اگر نقشه جغرافیایی استان مازندران را در دست گیرید، بیشتر مناطق این استان را خواهید دید که با رنگ سبز معین شده اند. این رنگ که موید وجود پوشش گیاهی قابل ملاحظه در این استان است، به خوبی نشان می دهد که این استان تا چه حد پتانسیل جذب گردشگران و طبیعتگردان...

25 دی 1398
تعداد: (27)