علم و تکنولوژی

هوش مصنوعی ان ویدیا به جنگ کرونا می رود

شرکت ان ویدیا میخواهد از ابزار هوش مصنوعی خود در نبرد با ویروس کرونا بهره بگیرد. این ابزار برای تسریع در تحقیق و پژوهش در این زمینه به کار گرفته می گردد.

9 خرداد 1399

ترم دوم دانشگاه ارومیه در صورت برگزاری آموزش مجازی تا 15 مرداد ادامه دارد

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه گفت: اگر بر اساس مصوبات شورای مقابله با ویروس کرونا، ناگزیر از ادامه برگزاری نیمسال جاری به صورت مجازی باشیم، ترم دوم تحصیلی تا 15 مرداد ادامه خواهد داشت.

7 خرداد 1399

جهان چه زمانی خاتمه می یابد؟

یک روز جهان به خاتمه خواهد رسید و دانشمندان ایده های مختلفی درباره چگونگی وقوع آن دارند، اما فعلا نباید نگران بود، چرا که هنوز وقت بسیار است و به گفته برخی محققان برجسته، جهان حدود پنج میلیارد سال دیگر به خاتمه خود خواهد رسید.

6 خرداد 1399

خبرنگاران ملی پوش دوچرخه سواری: اهداف مهمی دارم

تهران- خبرنگاران- عضو تیم ملی دوچرخه سواری با بیان اینکه اهداف مهمی دارد، گفت: سال جدید برایم زمان حضور در مسابقات مهم بین المللی برای کسب مدال های بیشتر و تجربه اندونزی در کنار المپیکی ها است.

5 خرداد 1399

ترفندهای جدید فیس بوک که تا به حال نمی دانستید

در شبکه اجتماعی فیس بوک ترفند های بسیاری وجود دارد. با یادگیری این ترفند های جالب و کاربردی فیس بوک می توانید از امکانات خوبی بهره مند شوید.

5 خرداد 1399

سفری به موزه ها و آثار باستانی تهران

تهران جاذبه های بسیاری دارد و امروزه تهرانگردی به یک راهنما احتیاج دارد! اگر از علاقه مندان به تاریخ هستید پیشنهاد می کنیم دیدن اماکن تاریخی تهران را از دست ندهید و خوب آن ها را بگردید.

26 اردیبهشت 1399

گوگل فینالیست های نمایشگاه علوم 2015 را معرفی کرد

گوگل فینالیست های نمایشگاه علوم 2015 را معرفی کرد تا دنیا با جوانان باهوش و کسانی که می توانند دنیا را متحول نمایند، آشنا گردد.

26 اردیبهشت 1399

برنامه سخنرانی های گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا فتح اللهی دانشجوی دکتری فلسفه از دانشگاه پرینستون، 10 مهر درباره درسهایی از انتخاب مدل برای فلسفه علم سخنرانی می نماید.

21 اردیبهشت 1399

رتبه 48 جهانی دانشگاه تهران در حوزه فنی مهندسی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، طبق گزارش اخیر موسسه رتبه بندی شانگهای در سال 2016 درخصوص رتبه بندی حوزه ای دانشگاه ها، دانشگاه تهران جایگاه 48 جهانی و رتبه نخست ملی را کسب کرده است.

19 اردیبهشت 1399

ضرورت توجه بیشتر به شرکت های دانش بنیان برای مبارزه با کرونا

خبرنگاران/اصفهان رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیان ضرورت توجه بیشتر به شرکت های دانش بنیان برای مبارزه با کرونا از اقدامات شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اطلاع داد.

18 اردیبهشت 1399

خبرنگاران آنالیز عملکرد مدیران دولتی برای مقابله با کرونا در خوزستان به وسیله نرم افزار پایش

اهواز- خبرنگاران- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: نرم افزار بومی ویژه ای که توسط متخصصان داخلی طراحی شده، امکان رصد و ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های دولتی استان در مقابله با ویروس کرونا را فراهم نموده است.

14 اردیبهشت 1399

آغاز کلاس های جبرانی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: مطابق تقویم آموزشی دانشگاه، آخرین روز برگزاری کلاس ها 25 اسفندماه بود اما اعلام کردیم دانشجویانی که به هر دلیلی نتوانستند در کلاس ها حاضر شوند می توانند از 26 تا 28 اسفند ماه در کلاس های جبرانی شرکت کنند....

14 اردیبهشت 1399

تعطیلی بقاع متبرکه تا اردیبهشت

عصر سفر/ براساس سخنان دبیر ستاد رئیس بقاع متبرکه، تعطیلی بقاع متبرکه تا اردیبهشت بدلیل شیوع کرونا صورت پذیرفت.

8 اردیبهشت 1399

نکاتی که باید در مترو رعایت کنیم

هنگام استفاده از مترو ضروری است برای پیشگیری از کرونا بعضی نکات بهداشتی مهم را رعایت کنید.

4 اردیبهشت 1399

خبرنگاران بهره برداری از 70 شرکت در مجتمع فناوری دانشگاه علم و صنعت

تهران- خبرنگاران- رییس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: حضور 70 شرکت رشد برای ارائه خدمات در مجتمع فناوری این دانشگاه پیش بینی شده است که امیدواریم تا 6 ماه دیگر این مجتمع به بهره برداری برسند.

31 فروردین 1399

معرفی برترین تازه های کتاب

فهرست برترین تازه های کتاب منتشرشده در هر ماه از سوی مؤسسه خانه کتاب معرفی می شوند.

31 فروردین 1399

اولین برخورد با تسلا مدل Y ؛ جدیدترین محصول از پیشرفته ترین خودروساز جهان

حدود یک سال پیش بود که شرکت تسلا از دومین کراس اوور خود با نام مدل Y رونمایی کرد. در مقایسه با مدل X، این کراس اوور جدید ابعاد کوچک تری داشته و به دلیل قیمت کمتر طیف بیشتری از مشتریان قدرت خرید آن را خواهند داشت. چنانچه همه چیز طبق برنامه ریزی های قبلی پیش...

31 فروردین 1399

لغو دیدارهای تیم های گیلانی در هفته بیست وهفتم لیگ دسته اول فوتبال

با اعلام فریبرز محمودزاده، مسئول برگزاری رقابت های لیگ دسته اول فوتبال، دیدارهای تیم های گیلانی در هفته بیست وهفتم این رقابت ها لغو شد.

29 فروردین 1399

1000 تپه تاریخی در استان قزوین شناسایی شده است

به گزارش خبرنگاران، جواد حضرتی روز شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با تشریح مهمترین فعالیت های میراث فرهنگی در صیانت از آثار تاریخی گفت: در حال حاضر 2500 اثر تاریخی در استان شناسایی شده که تعدد آنها موجب شده نگهداری، مرمت و تعمیر همه آنها سالانه...

28 فروردین 1399

الحدث مدعی دست یابی به فهرست کابینه علاوی شد

شبکه سعودی الحدث به نقل از منابع خود، افرادی را به عنوان اعضای کابینه محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مکلف عراق معرفی نموده است.

24 فروردین 1399
تعداد: (73)