ضربه ای که فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا خورده است

به گزارش بازی ناتمام، در حالی که اعراب و همینطور شرقی ها، جایگاههای مختلف را در کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC اشغال کرده اند، فدراسیون فوتبال کشورمان با چوب ناکارآمدی، بی کفایتی و تنگ نظری برخی از مسئولانش، فرصت حضور نیروهای فرهیخته، توانمند و صالح در مجامع بین المللی را از آنها سلب کرده است.

ضربه ای که فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا خورده است

کنفدراسیون فوتبال آسیا همه ساله از کلیه فدراسیون های عضو می خواهد افرادی را جهت شرکت در آزمون نظارت (Match Commissioner) و افسران رسانه ای (Media Officer) معرفی کنند که متاسفانه افرادی که در سالهای اخیر از سوی فدراسیون فوتبال ما به ای اف سی معرفی شده اند که در میان آنها، نامهای ناآشنایی دیده می شود که کمترین تجربه و تخصصی در امر برگزاری مسابقات نداشته، بعضاً تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته و کاملاً واضح است که روابط و سفارشات - و نه ضوابط - در انتخاب و معرفی عده ای از ایشان نقش داشته است.

نکته تأسفبار اینجاست که از میان کلیه نفرات معرفی شده به ای اف اسی، همگی در آزمون نظارت سال 2020 مردود شده اند!

ناراحت کننده تر اینجاست که کشورهایی که در فوتبال آسیا محلی از اعراب ندارند (مالدیو، نپال، بوتان، سریلانکا و ...) تعداد ناظران بیشتری در ای اف سی دارند و درحال حاضر، حامد مؤمنی تنها ناظر ایرانی مسابقات است.

امید است مسئولین ذی ربط در وزارت ورزش، فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاههای نظارتی، فرایند انتخاب و معرفی افراد جهت فعالیت در کرسی های بین المللی را از فدراسیون فوتبال استعلام گرفته و فدراسیون محترم ملاک و معیارهای مورد نظر روابط بین الملل در چگونگی انجام این امور را به جهت تنویر افکار عمومی، اطلاع رسانی کنند.

در غیر این صورت و با ادامه روند فعلی و همچنین با توجه به نفوذ اعراب در ای اف سی، ایران در آینده نیز بازنده دعاوی بین المللی خواهد بود.

* ایمان فرزین؛

مدیر اجرایی فدراسیون بین المللی بسکتبال در ایران

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 5

به "ضربه ای که فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه ای که فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید