کشف جانور عجیبی که تصور می شد منقرض شده

به گزارش بازی ناتمام به نقل از نیواطلس، موش آهوی پشت نقره ای ویتنامی، موجودی کوچک است که از نظر ظاهری به آهو شباهت دارد ولی از نظر بعضی خصوصیات جسمانی شبیه به موش است. آخرین بار این حیوان منحصر به فرد سی سال قبل در حیات وحش مشاهده شده و تصور می شد نسل آن به طور کامل منقرض شده است. اما به تازگی دوربین های تله ای حضور این حیوان را در جنگل های ویتنام ثبت نموده اند.

کشف جانور عجیبی که تصور می شد منقرض شده

موش آهوی ویتنامی از نظر جثه ابعادی به اندازه خرگوش دارد و اولین بار یک قرن قبل در ویتنام کشف شد. آخرین بار در سال 1990 یک موش آهو توسط شکارچی در ویتنام کشته شد و پس از آن هرگز این حیوان رویت نشد.

طی این مدت بعضی افراد محلی در ویتنام مدعی شده بودند که این حیوان را در جنگل ها و نواحی سرسبز دورافتاده رویت نموده اند، اما عدم ارائه شواهد کافی موجب می شد تا دانشمندان و جانورشناسان به این نتیجه برسند که موش آهو جانوری منقرض شده است.

در نهایت سه گروه بین المللی از محققان با نصب 30 دوربین تله ای حساس به حرکت در سه استان ویتنام برای عکس برداری از این حیوان کوشش کردند و در نهایت بعد از شش ماه انتظار یکی از این دوربین ها تصویری از حیوان مذکور را شکار کرد. محققان در کوشش هستند با آنالیز های بیشتر دریابند چه تعداد از این حیوان در نقاط مختلف ویتنام زندگی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 47

به "کشف جانور عجیبی که تصور می شد منقرض شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جانور عجیبی که تصور می شد منقرض شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید