اتفاقات اخیر توسط عده ای معلوم الحال رخ داد، خط و نشان برای خاطیان

به گزارش بازی ناتمام و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در متن بیانیه صادر شده از سوی کمیته اخلاق درباره اتفاقات اتفاق افتاده در هفته گذشته رقابت های فوتبال آمده است: هدف از برگزاری رقابت های ورزشی خصوصا در حوزه پرطرفدار فوتبال ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای اقشار مختلف بالاخص جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت های مفید و ارزشمند این پدیده پرطرفدار بر مبنای رعایت اصول بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است.

اتفاقات اخیر توسط عده ای معلوم الحال رخ داد، خط و نشان برای خاطیان

با این وجود متاسفانه بعضی بی اخلاقی های انجام شده در هفته های اخیر نشان می دهد که قشر خاصی از افراد معلوم الحال با مقاصد و نیاتی خارج از موضوعات ورزشی به منظور تخریب فضای فرهنگی ورزشگاهها و البته دست یافتن به اهداف ناصواب خود دست به اقداماتی می زنند که ضروری است نسبت به شناسایی و برخورد قاطع با اینگونه موارد اقدامات لازم صورت پذیرد.

ارکان مختلف فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق پیش از این بارها بر ضرورت رعایت اخلاق و چهارچوب های تعیین و تعیین نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه ورزش کشور تاکید کرده اند و تذکرات لازم در این خصوص داده شده است.

بر همین اساس با آنالیز دقیق مصادیق تخلفات انجام شده در هفته ها و بازی های اخیر از جمله مواردی که شامل بر هتک حرمت و حیثیت هر فرد یا شخصی در حوزه داخل و یا خارج از فوتبال بوده همچنین مسائل، شعارها و اقدامات غیر ورزشی که متاثر از عوامل سیاسی و یا قومی و نژادی بوده باشد در این حوزه برخورد قاطع صورت می گیرد.

عبور از خطوط قرمز اسلامی و ایرانی در حوزه ورزش که می بایست الگویی از اخلاق مداری و حفاظت از ارزش ها در جامعه باشد به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نبوده و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پس از آنالیز دقیق مستندات ، گزارش ها و کلیه مدارک لازم در این حوزه اقدامات لازم را با تشکیل پرونده و اتخاذ تصمیمات مناسب صورت می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 20

به "اتفاقات اخیر توسط عده ای معلوم الحال رخ داد، خط و نشان برای خاطیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات اخیر توسط عده ای معلوم الحال رخ داد، خط و نشان برای خاطیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید