افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می زند

به گزارش بازی ناتمام، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با بیان اینکه تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاسی است، گفت: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می زند.

افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می زند

با همراهی تور مسقط از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

بهرام افشارزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بازی ناتمام، درباره سلب میزبانی از تیم های ایرانی در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا گفت: این یک تصمیم کاملاً سیاسی بود. فدراسیون فوتبال باید ارتباطی قوی با مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشد و این موضوع را حل نماید. مدیران فدراسیون باید با عوامل AFC صحبت نمایند و برای آنها دلایل منطقی بیاورند. اگر فدراسیون نشینان این ارتباط قوی را داشتند، مسئله ای ایجاد نمی شد.

وی با اشاره به لزوم دخالت سایر سازمان ها در این موضوع توضیح داد: این یک کار دسته جمعی است و همه ارگان ها از جمله کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و حتی وزارت امور خارجه باید به این موضوع ورود نمایند. کنفدراسیون فوتبال آسیا دست کشورهای عربی و تحت نفوذ آنهاست.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال اظهار داشت: مدیران فدراسیون فوتبال باید موضوع را پیش از این پیگیری می کردند. فدراسیون در این موضوع همه کاره نیست و سایر نهادها باید به یاری فدراسیون فوتبال بیایند. ایران کشوری با فوتبال حرفه ای و ورزشی پرافتخار است. اگر در این موضوع، کمیته بین المللی المپیک (IOC) و نیز سایر نهادها را دخالت دهیم، خیلی خوب می گردد.

افشارزاده درخصوص اینکه ممکن است دامنه این محرومیت ها فراتر از فوتبال برود و به ورزش های دیگر هم کشیده گردد، گفت: فوتبال با سایر ورزش ها متفاوت است. در رشته های دیگر نمی توان این قدر اعمال نفوذ کرد. کشورهایی مثل قطر که در تصمیمات AFC نفوذ دارند می توانند خیلی به ما یاری نمایند. این کشور جام جهانی 2022 را برگزار می نماید و ما باید از همه کانال های ممکن، موضوع را حل کنیم.

وی مطرح نمود: ایران صاحب ورزش و تماشاگران پُرشور است و فراموش نمی گردد و نبود ایران در این بازی ها قطعا به AFC لطمه خواهد زد. با این حال باید از همه کانال ها کارمان را پیش ببریم و حتی اینفانتینو را که به شرایط ایران مطلع است، وارد این موضوع کنیم. باید همه راه ها را برای حل مشکل برویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 129

به "افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشارزاده: نبود ایران در لیگ قهرمانان آسیا به AFC لطمه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید