این علامت هم نشانه اوتیسم است

به گزارش بازی ناتمام، علائم ابتلا به اوتیسم از 18 ماهگی قابل تشخیص و شامل موارد مختلفی ازجمله تغییر در لحن صداست.

این علامت هم نشانه اوتیسم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلث، موسسه تحقیقات اوتیسم توصیه می نماید، اگرچه تشخیص این بیماری به پزشک احتیاج دارد اما والدین و مراقبان باید از علائم آن مطلع باشند. بچه ها مبتلا به اوتیسم ممکن است علائم اجتماعی، ارتباطی و رفتاری مختلفی داشته باشند.

به گفته این موسسه که مقر آن در کالیفرنیاست، این علائم می تواند شامل مشکل در برقراری ارتباط با افراد دیگر باشد که اغلب در اوایل کودکی آشکار می گردد.

یک متخصص واجد شرایط قادر است هرگونه تاخیر در رشد گفتار و ارتباطات غیرکلامی را ارزیابی کند.

سرنخ دیگر می تواند لحن صدا باشد. به گفته این موسسه، بعضی از افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است در تنظیم یا تعدیل لحن صدای خود مشکل داشته باشند. آنان ممکن است خیلی بلند، خیلی آرام یا با صدایی یکنواخت صحبت نمایند.

تماس چشمی ضعیف یا اجتناب از تماس چشمی، یکی دیگر از علائم رایج است. کودک مبتلا به اوتیسم بعلاوه ممکن است در تشخیص و استفاده از حالات چهره، حرکات فیزیکی و زبان بدن کلی مشکل داشته باشد.

رفتارهای تکراری نشانه های رفتاری رایجی هستند که می تواند شامل چرخیدن یا تکان دادن دست ها و بازوها یا گرفتن انگشتان در مقابل چشمانشان باشد.

بچه ها مبتلا به اوتیسم ممکن است با اسباب بازی ها یا اشیاء دیگر به روش های غیر معمول بازی نمایند؛ شامل چرخاندن مکرر کلیدها یا چرخاندن خستگی ناپذیر سکه ها باشد.

رفتارهای تشریفاتی، مانند خوردن غذاهای یکسان در هر وعده غذایی یا ناراحت شدن خیلی زود پس از هر تغییری در برنامه ها می تواند نشانه دیگری باشد.

بعضی از افراد در طیف اوتیسم ممکن است با کوبیدن سر خود به دیوار، گاز گرفتن دست یا خاراندن پوست خود آسیب ببینند. این موسسه اظهار داشت که رویکردهای پزشکی، حسی، تغذیه ای و رفتاری زیادی برای درمان این رفتارها وجود دارد.

اگر فرزند درگیر خودآزاری است، والدین باید فوراً با پزشک کودک خود صحبت نمایند.

شرایط خاصی می تواند با اوتیسم ازجمله تشنج، حساسیت های حسی، اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات گوارشی، متابولیک و سیستم ایمنی همراه گردد.

برای یاری به تشخیص اوتیسم و درمان رفتارها و شرایط، همزمان با پزشک تماس بگیرید.

بزرگسالانی که این علائم را دارند نیز ممکن است مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شوند که احتمالا به علت افزایش مطلعی و غربالگری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1683

به "این علامت هم نشانه اوتیسم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این علامت هم نشانه اوتیسم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید