تابوت های باستانی مصریان داخل دالان مخفی بود

به گزارش بازی ناتمام، دالان مخفی موجود در منطقه باستان شناسی شهر سقاره در مصر پشت دیوار سنگی 2600 ساله و درحالی که چهار تابوت چوبی در آن قرار داشت، کشف شد.

تابوت های باستانی مصریان داخل دالان مخفی بود

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز نوشت: باستان شناسان در جریان کاوش جدیدی در کارگاه مومیایی که در سال 2018 در شهر سقاره کشف شده بود به دالانی مخفی شامل تابوت های باستانی دست یافتند. این پروژه که با همکاری باستان شناسان آلمانی و مصری اجرا شده است، اطلاعات کلیدی و جدیدی را درباره کسب و کارهای مرتبط با تدفین و مرگ در مصر باستان و روش های مختلفی که کارکنان این کارگاه برای مومیایی کردن افراد مختلف استفاده می کردند ارائه داده است.

  • کشف کارگاه و مومیایی در مصر

به گفته کارشناسان برخی از اجساد کشف شده در این دالان مخفی که در نزدیکی یک مقبره بزرگ قرار داده شده بودند به کاهنان یکی از الهه های پر رمز و راز مصر باستان تعلق دارند. این اکتشاف جدید در کارگاه مومیایی متعلق به دودمان بیست و ششم مصر باستان (664 تا 525 پیش از میلاد) که بقایای 54 نفر و 5 تابوت را در خود جای داده، اجرا شده است.

  • مجموعه تصاویر | کشف مومیایی شیر در مصر

در جریان این کاوش، صندوقچه ای شامل ظروف سفالین کارگران این کارگاه، هزاران مجسمه مخصوص مراسم تدفین مصر باستان و یک ماسک نقره ای مخصوص مومیایی که نادر محسوب می شود نیز کشف شد. این دالان مخفی، پشت دیوار سنگی 2600 ساله و درحالی که چهار تابوت چوبی در آن قرار داشت، کشف شد.

به گفته کارشناسان از این اکتشاف جدید می توان نتیجه گرفت کارکنان این کارگاه گزینه های مختلفی با هزینه های متفاوت برای مومیایی کردن پیشنهاد می دادند. همچنین این احتمال وجود دارد که کارگاه های مومیایی کردن زمانی در سراسر مصر وجود داشته اند اما به مرور زمان توسط غارتگران از بین رفته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 499

به "تابوت های باستانی مصریان داخل دالان مخفی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابوت های باستانی مصریان داخل دالان مخفی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید