معافیت فعالان عرصه تولید صنایع دستی از پرداخت مالیات

به گزارش بازی ناتمام، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از معافیت مالیاتی فعالان عرصه تولید صنایع دستی خبر داد.

معافیت فعالان عرصه تولید صنایع دستی از پرداخت مالیات

به گزارش بازی ناتمام، پروانه حیدری عصر شنبه در جلسه مشترک بررسی مسائل هنرمندان صنایع دستی شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، شرح داد: بر اساس قانون، فعالان صنایع دستی از پرداخت مالیات معافند و اگر از فعالان این عرصه مالیاتی دریافت شود، مسئولان امر باید ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: کسی که از وزارت میراث فرهنگی بابت تولید صنایع دستی مجوز دریافت کرده، قطعا در این حوزه مشغول به فعالیت است و فرد یا ارگانی صلاحیت این را ندارد که نوع کار وی را در حوزه صنایع دستی بررسی کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: استان تهران به نشان جغرافیایی هر روستا در تولید صنایع دستی نیاز دارد. اگر در یک روستا مانند احمدآباد وسط ورامین سفال های مرغوب تولید می شود، باید مشخصات خاک، نوع سفال و فزونی آن نسبت به کالاهای مشابه تعیین شود تا آماری جامع ا ز شرایط تولید صنایع دستی استان به دست آید.

حیدری عمده ترین مسائل حوزه صنایع دستی را عدم آگاهی فعالان این عرصه از قوانین و مقررات و دانش روز گفت و افزود: شاغلان عرصه صنایع دستی به آموزش های تخصصی در حوزه رشته فعالیت، بسته بندی، برندسازی و حقوق در حوزه مالیات و بیمه نیاز دارند و این در حالی است که کمترین میزان اعتبار، به امر آموزش اختصاص پیدا کرده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شرح داد: ورامین، قطب بزرگ تولید شیشه و بلور در کشور است و تلاش می شود تا این شهرستان به عنوان شهرستان شیشه، ثبت ملی شود.

وی گفت: از ادارات و نهادهای شهرستان ورامین انتظار داریم تا ضمن استفاده از صنایع دستی، در مراسم و مناسبت هایی که قرار است از افرادی تقدیر شود، از آثار تولیدشده توسط هنرمندان این دیار استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 242

به "معافیت فعالان عرصه تولید صنایع دستی از پرداخت مالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معافیت فعالان عرصه تولید صنایع دستی از پرداخت مالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید