افشای راز نقشه گنج های واقعی در ایران!

به گزارش بازی ناتمام، در این خبر روایتی از افشای نقشه گنج های ایران گفته ایم.

افشای راز نقشه گنج های واقعی در ایران!

به گزارش خبرنگاران، شاید باور نکنید که از ابتدای هزاره دوم در قسطنطنیه و بغداد گنج نامه های قلابی از سوی گروه های زیرزمینی رواج پیدا کرد که امروزه نمونه های تقلبی این نقشه ها در موزه ها نگهداری می گردد. پژوهش ها نشان می دهد بعضی از اسناد تاریخی مهم که در گذشته های دور نگاشته شده است تنها وجود گنج های تقلبی را آشکار می نمایند و تا به امروز معلوم نیست که نقشه گنج واقعی در ایران وجود داشته باشد.

دکتر رحیم ولایتی، رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران درباره افسانه های جعلی و گنج نامه ها می گوید: نقشه گنج چیزی جز خرافات نیست، ولی متاسفانه به علت عدم مطلع سازی و آموزش عمومی در رابطه با غارت اموال باستانی و فرهنگی مردم دچار یک نوع عقب ماندگی، توهم و خرافات شده اند، اما حقیقتا نمی توان احتمال وجود نقشه گنج واقعی در ایران را قویا رد کرد! به هر حال ممکن است که فردی در گذشته اموالی را دفن نموده و برای آن نقشه ای کشیده باشد که مکان آن را فراموش نکند و یا آن را به نسل های بعدی منتقل کند.

بعلاوه خزانه های پادشاه نیز در مواقع بسیار ضروری تخلیه و به مکانی که تعداد بسیار بسیار کمی از بالاترین مقامات اطلاع داشتند منتقل و دفن می شد و برای آن نقشه ای نیز تهیه می کردند که برای خواندن آن اطلاعات بسیاری احتیاج بود که فقط همان افراد از آن اطلاع داشتند و در بیشتر آن ها نیز اطلاعات غلط جای داده می شد.

بسیاری از دارندگان این نوع نقشه ها ادعا می نمایند که نسخه آن ها اصل بوده و هنگامی که از آن ها سوال می گردد چرا خود در پی گنج نرفته اند و حاضرند نقشه گنج خود را بفروشند؟ بهانه هایی ازقبیل نداشتن امکانات، نداشتن دستگاه گنج یاب، عدم توانایی مالی در تامین هزینه های کاوش و … را ذکر می نمایند و همان طور که تعیین است این دلایل چیزی جز بهانه برای فروش نقشه گنج نیست، زیرا اگر کسی دارای نقشه گنج واقعی در ایران باشد هر طور که شده برای پیدا کردن آن اقدام می نماید و حاضر نیست آن را به فروش برساند.

پیشنهاد ما به کسانی که در این وادی هستند این است که به جای گوش دادن به این افراد با خرید دستگاه فلزیاب و بعلاوه بالا بردن اطلاعات تاریخی و تجربه خود، در مکان هایی که دارای نشانه های گنج هستند اقدام به کاوش نمایند.

آنالیز های اجرا شده روی نسخه های خطی گنج نامه های مشهور در ایران در اصالت آن ها تردید ایجاد می نماید. بسیاری از این نسخه های خطی جعلی بوده و قدمت آن ها به دوره قاجاریه می رسد.

گنج نامه های مشهور در ایران:

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1734

به "افشای راز نقشه گنج های واقعی در ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای راز نقشه گنج های واقعی در ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید