ناظم دباغ: آمریکایی ها نتوانستند جلوی عملیات پهپادی به اقلیم را بگیرند، مصاحبه اختصاصی

به گزارش بازی ناتمام، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: با توجه به فن آوریی که آمریکا و سایر کشورها برای حفظ امنیت آسمان و زمین دارند، چطور آمریکایی ها نتوانستند خطر امنیتی را در فاصله چندکیلومتری فرودگاه اربیل تشخیص دهند.

ناظم دباغ: آمریکایی ها نتوانستند جلوی عملیات پهپادی به اقلیم را بگیرند، مصاحبه اختصاصی

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

ناظم دباغ در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرنگاران درباره افزایش حملات به مراکز و پایگاه های نظامیان آمریکایی در اقلیم کردستان عراق گفت: این حملات به ویژه به فرودگاه اربیل نشان می دهند افراد و عواملی وجود دارند که خواستار بی ثباتی و آشفته شدن شرایط امنیتی اقلیم کردستان عراق هستند لذا برخی ها درحال ایجاد دشمنی در این اقلیم هستند و ما این موضوع را محکوم کردیم.

وی ادامه داد: شاید یکی از علت هایش این باشد که دشمنان بخواهند بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران یک نوع دلخوری و شکی به وجود آورند.

وی اضافه نمود: برخی ها (در حمله به مراکز نظامی آمریکا) انگشت اتهام را به سمت کسانی دراز نموده اند که با جمهوری اسلامی ایران دوست هستند اما خوشبختانه تا این لحظه نظر حکومت اقلیم کردستان این است که کسانی این کارها را انجام می دهند که دشمن روابط عراق، اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران هستند، چرا که بی ثباتی در اقلیم به سود هیچ یک از آنها نیست. امنیت و آسایش عراق و اقلیم کردستان، امنیت و آسایش جمهوری اسلامی ایران است. امنیت و آسایش ایران هم امنیت و آسایش عراق و اقلیم کردستان است.

نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران در پاسخ به این سؤال که برخی سیاستمداران کُرد معتقدند حضور نظامی آمریکا در اقلیم کردستان عراق باعث بی ثباتی در این اقلیم می گردد، نظر شما در این زمینه چیست؟ گفت: من شخصاً همین نظر را دارم. این سؤال برای من مطرح است؛ با توجه به فن آوری ای که آمریکا و سایر کشورها برای حفظ امنیت آسمان و زمین دارند، چطور آمریکایی ها نتوانستند خطر امنیتی را در فاصله چندکیلومتری فرودگاه اربیل تشخیص دهند و پهپاد ناشناس آمده عملیات خود را انجام داد؟! بنده تا به امروز نشنیده ام که آمریکایی ها این پهپاد را سرنگون نموده باشند. اگر این پهپاد را سرنگون ننموده اند، خب، این پهپاد از کجا آمده و به کجا رفته و چگونه بازگشته است؟! لذا، بنده معتقدم آمریکایی ها مسئولیت بزرگی به عهده دارند. آنان نتوانسته اند اطراف خودشان را کنترل نمایند و نفهمیدند این موشک یا پهپاد از کجا آمد ه است یا حقیقت ماجرا را می دانند اما اعلام نمی نمایند.

وی با اشاره به وجود پایگاه های نظامی در اقلیم کردستان عراق توضیح داد: خواه در آنها نظامیان آمریکایی مستقر باشند یا غیرآمریکایی، این پایگاه ها بهانه ای برای ایجاد برخی ناامنی ها در این اقلیم شده اند و ما باید به دنبال این باشیم که این ناامنی ها رفع شوند.

ناظم دباغ درباره چشم انداز شرایط اقلیم کردستان عراق در سایه حضور نظامیان آمریکایی در این اقلیم گفت: چشم انداز این شرایط بستگی به خود عراق دارد، یعنی مقامات بغداد درباره شبه نظامیانی که به انجام عملیات علیه نظامیان آمریکایی متهم می شوند، چه تصمیمی خواهند گرفت؟ شما می دانید آمریکایی ها فقط در اقلیم کردستان حضور ندارند، آنان در بغداد نیز هستند و هر از گاهی می شنویم که سفارت آمریکا در این شهر هدف حمله راکتی قرار گرفته است. به نظر من دولت بغداد باید درباره عملیات های این شبه نظامیان تصمیم قاطعانه ای بگیرد. اگر دولت عراق توانایی داشته باشد باید کنترل کند تا کسی نتواند در کشور ناامنی ایجاد کند. دوم، هیچ طرف خارجی نباید خارج از توافقات راهبردی، پایگاه ها و نظامیانش در عراق باشند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1055

به "ناظم دباغ: آمریکایی ها نتوانستند جلوی عملیات پهپادی به اقلیم را بگیرند، مصاحبه اختصاصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم دباغ: آمریکایی ها نتوانستند جلوی عملیات پهپادی به اقلیم را بگیرند، مصاحبه اختصاصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید