هواشناسی ایران 1400، 01، 2؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می گردد

به گزارش بازی ناتمام، سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا سه شنبه از بارش برف و باران تا روز آدینه در 23 استان اطلاع داد.

هواشناسی ایران 1400، 01، 2؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می گردد

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی مناطق استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی شده است. فردا سه شنبه با ورود سامانه بارشی در استان های آذربایجان غربی و کردستان رگبار باران و وزش باد شدید و در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، لرستان و ارتفاعات غربی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

روز چهارشنبه ضمن تقویت بارش در استان های یادشده، بارش استان های ایلام، همدان، البرز و قزوین را در بر می گیرد. روز پنجشنبه سامانه بارشی در دامنه های البرز مرکزی واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، زنجان، گیلان و مازندران و همچنین دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و چهارمحال و بختیاری فعال خواهد بود.

همچنین در شمال استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده پیش بینی شده است. روز آدینه در شمال سمنان، شرق تهران، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان، شمال خراسان رضوی، جنوب خراسان شمالی، سواحل دریای خزر و نوار مرزی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه برای استان های واقع در سواحل دریای خزر و روز های چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور افزایش 8 تا 12 درجه دما پیش بینی می گردد. مجدداً روز پنجشنبه سواحل دریای خزر و روز آدینه شمال شرق کشور با افت محسوس 6 تا 10 درجه ای دما روبرو خواهد شد.

امروز شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان و سواحل دریای خزر، چهارشنبه غرب دریای خزر، چهارشنبه و پنج شنبه غرب خلیج فارس مواج پیش بینی شده است. همچنین طی روز های چهارشنبه پنجشنبه در بعضی مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز و روز های پنجشنبه و آدینه در شرق و شمال شرق وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1035

به "هواشناسی ایران 1400، 01، 2؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی ایران 1400، 01، 2؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید