چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می گردد؟

به گزارش بازی ناتمام، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در تشریح تازه ترین فعالیت های انجام گرفته در این مجموعه از بعضی اقدامات درباره نحوه برگزاری جشنواره موسیقی جوان با توجه به شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می گردد؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علی ثابت نیا مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در پاسخ به پرسش مبنی بر تاثیرات شیوع ویروس کرونا در برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شرح داد: برنامۀ دبیرخانه و بخش اجرایی جشنوارۀ ملی موسیقی جوان طبق فراخوان تا زمان اتمام مهلت ارسال آثار (سرانجام اردیبهشت ماه) اجرایی است و علاقه مندان به شرکت در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان می توانند آثارشان را در سامانۀ بامک بارگذاری نمایند. البته در صورت ادامه دار شدن این شرایط راه های مختلفی برای برگزاری وجود دارد که در آینده توسط دبیر و به وسیله روابط عمومی جشنواره اعلام خواهد شد. ضمن اینکه خوشبختانه سال جاری با راه اندازی سیستم ثبت نام در فضای مجازی دیگر هیچ نگرانی بابت شرکت در جشنواره وجود ندارد و علاقه مندان می توانند در این روز ها که در خانه به سر می برند بیشتر تمرین نمایند و آثار باکیفیت تری ارائه دهند.

وی درباره احتمال حضور برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان در جشنواره های موسیقی نواحی و فجر هم گفت: این تصمیمی است که توسط ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر و دبیر جشنواره اتخاذ می گردد. در صورتی که آن ها سال جاری هم قصد داشته باشند اجرا هایی را برای برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان درنظر بگیرند، طبیعتاً به انجمن موسیقی اعلام می گردد و افراد طبق رتبه هایی که می آورند به جشنواره موسیقی فجر معرفی می شوند. درباره جشنواره موسیقی فجر هم باید بگویم از آنجایی که بحث جشنواره موسیقی فجر بحث استعدادیابی نیست و بحث جذابیت هایی است که برگزارنمایندگان برای مخاطبان در نظر می گیرند، هنرمندان از بین برگزیدگان مختلف برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر گزینش خواهند شد. این روالی بوده که در دو سال گذشته صورت گرفته است؛ بنابراین نحوۀ انتخاب ها برای سال آینده نیز به سیاست های ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر بستگی دارد.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در واکنش به بعضی از ابهامات و مسائلی که پیرامون عدم حضور هنرمندان گیلانی در جشنواره موسیقی جوان اظهار کرد: قطعاً هیچ منعی برای هنرمندان در استان های مختلف نیست و هنرمندان عزیز و گرانقدری که در استان گیلان ساکن هستند می توانند در این جشنواره ثبت نام نمایند. البته در فهرستی که همکارانم در بخش انتخاب ساز ها آماده نموده اند هم تا جایی که امکان داشته ساز های محلی استان گیلان ذکر شده است. ضمن اینکه بخش ردیف دستگاهی و بخش کلاسیک هم آمادگی پذیرش آثار را از همه کشور دارد. فقط امیدوارم سال جاری توسط انجمن ها اطلاع رسانی دقیق تری صورت بگیرد تا شاهد حضور چشمگیر جوانان و نوجوانان استان گیلان باشیم.

ثابت نیا در جواب این سئوال که آیا میزان بودجه جشنواره و دستمزد برگزیدگان جشنواره سال جاری تغییر خواهد نمود؟ گفت: سال جاری با توجه به شرایط مالی کشور هیچ برنامه ای برای تغییر جوایز جشنوارۀ ملی موسیقی جوان نخواهیم داشت، چرا که به نظر می آید این جشنواره یک جشنوارۀ استعدادیابی است. پس اولویت اصلی ما حضور و اجرای نوجوانان و جوانان عزیز در مقابل استادان مطرح رشته های مختلف است و جایزۀ ناقابلی هم که به آن ها اعطا می گردد به هیچ وجه گویای میزان قدردانی جشنواره از هنرمندان جوان نیست. از سوی دیگری ما سعی داریم در صورت ریشه کن شدن بیماری کرونا با نهاد های مختلف رایزنی کنیم تا عزیزان هنرمندی که از شهرستان ها به تهران می آیند بتوانند از امکان یک شب اسکان که در اختیارشان قرار داده می گردد بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 467

به "چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید