کرونا موجب رشد چند برابری مرسولات پستی شده است

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران/فارس مدیرکل پست استان فارس خاطرنشان کرد که از چند برابر شدن مرسولات پستی در دوران شیوع همه گیری کروناویروس اطلاع داد.

کرونا موجب رشد چند برابری مرسولات پستی شده است

مهدی آزادی سه شنبه 14 دی در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش 130 درصدی ترافیک مرسوله های تجاری پستی استان نسبت به سال گذشته، گفت: این موضوع منجر به افزایش حجم بسته ای وارد شده به استان شد و با توجه به ظرفیت پستی احتیاج به کوشش چندبرابری در مجموعه پستی بود که به خوبی مدیریت شد.

او بعلاوه با اشاره به اینکه اصل امانت داری به عنوان پیش شرط در نظر گرفته شده است، عنوان نمود: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در مجموعه پستی استان ترافیک استان چند برابر شده است و در حالی که قبل از کرونا روزانه 2 کامیون مرسوله وارد استان میشد اما بعد از کرونا این ترافیک تا 17 کامیون هم تجربه کردیم.

مدیرکل پست فارس اظهار داشت: حجم کالاهای وارد شده به استان در حالی است که همیشه چه قبل از کرونا و جه در زمان کرونا اندازه کالاهای صادره ما نصف بوده است.

آزادی با بیان اینکه با این شرایط بحرانی پیش آمده مجموعه پست به شدت قفل شد اما فعالیت را آغاز کردیم و کوشش شد جو همدلی ایجاد گردد، اظهار داشت: در این دوران کوششهای موثری داشتیم و نزدیک به 3 شیفت ستاد و سه شیفت حوزه اجرا روزهای سخت ترافیکی را مدیریت کردیم.

او با بیان اینکه علیرغم دورکاری دیگر دستگاه ها همکاران پستی در شرایط سخت کرونایی در محل کار حاضر بودند، به خستگی و استهلاک نیروها در این شرایط اشاره و اضافه نمود: با توجه به فشاری کاری که وجود داشت اما کوشش کردیم که فضای ذهنی و روانی کنترل گردد و این شرایط را تا اوایل سال گذشته داشتیم و با همکاری از بحران عبور کردیم.

مدیرکل پست فارس ادامه داد: در حال حاضر شرایط پست تحت کنترل است و اگرچه با ایدهها و آرمانها فاصله داریم، اما مجموعه پست می تواند بخش های اقتصادی خرد جامعه را فعال نموده و با توجه به فارغ التحصیلان بخش فناوری حاضر در فارس، تاثیر خوبی در اقتصاد خانوار برجای بگذارد.

آزادی با بیان اینکه در روستاهای دور افتاده امکان سرویس دهی پستی وجود دارد، به سامانه طراحی شده که با استفاده از آن مردم بتوانند به وسیله باجه های پست ارتباط برخط با دستگاههای مختلف داشته باشند گفت: فضای ارتباطی سابق دگرگون شده و پست خود را با این احتیاجها تطبیق می دهد.

مدیرکل پست فارس با اشاره به اینکه سال گذشته 50 دستگاه وانت پراید مسقف به شبکه توزیع پست استان تزریق شده است، اظهار داشت: مجموعه دستگاههای اختصاص یافته به کل استانها 1 50 دستگاه بود که فارس سهمیه بالایی در سطح شبکه داشت.

آزادی با اشاره به بعضی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه پست استان گفت: در چند ماه گذشته سیستم سورتینگ استان راه اندازی شد که در کشور اول بود. علیرغم احتیاج و مطالبه و شرایطی که در سیستم توزیع کلانشهر شیراز داشتیم اما در سالهای گذشته به روش غیرحرفه ای 200 موزع ما در سطح شهر پراکنده بودند که منجر به خطاها و گلایه های مردمی می شد اما این فرایند را اصلاح کردیم.

مدیرکل پست فارس بعلاوه با اشاره به اینکه علیرغم نبود نقدینگی و اعتبار لازم با حداقل ها داشته ها مجموعه ای در خیابان کاوه که بیش از آن انبار پستی بوده است را به چرخه بازگرداندیم، عنوان نمود: با این اقدام و اصلاح روینمودها دقت و تمرکز بهتری در حوزه شهر شیراز خواهیم داشت.

آزادی با اشاره به اینکه در 9 ماه گذشته 13 میلیون و 100 هزار ترافیک در قالب مرسولات صادره و وارده استان ساماندهی شده است، اضافه نمود: در راستای تمرکز بر تجارت الکترونیک، اشتغال جوانان و شرکت های استارتاپی فضاهایی ایجاد شد و سامانه و سایتهایی را رونمایی نموده ایم.

مدیرکل پست فارس بعلاوه با اشاره رشد ترافیک بیش از 130 درصدی مرسولات تجاری استان نسبت به سال گذشته اعلام کرد: با توجه به کاهش نیرو از سال 93 در راستای کوچک سازی دولت در شبکه پست کاهش نیرو داشتیم اما سعی شد این موضوع را مدیریت کنیم.

آزادی با اشاره به افرایش تعداد فروشگاههای حوزه تجارت الکترونیک از سال 98 از 451 به 680 فروشگاه گفت: فروشگاهها را در حوزه محصولات اینترنتی توسعه دادهایم که تبعات مثبتی در اشتغال و گردش اقتصادی استان دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1441

به "کرونا موجب رشد چند برابری مرسولات پستی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا موجب رشد چند برابری مرسولات پستی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید