3 اشتباه صبحگاهی که تمام روزتان را خراب می نماید

به گزارش بازی ناتمام، هیچ برنامه صبحگاهی وجود ندارد که برای همه آدم ها مناسب باشد و بتوان آن را برای همه تجویز کرد.

3 اشتباه صبحگاهی که تمام روزتان را خراب می نماید

شاید شما دوست داشته باشید که صبح ها حتما با گوشی تان از اتفاقات تازه با خبر شوید، با آهنگ برقصید یا آب بنوشید. ایرادی ندارد اما گاهی عادت های اشتباه صبحگاهی وجود دارد که بی آنکه متوجه باشیم تمام روز ما را خراب می نمایند و باعث کم شدن بازدهی ما می شوند. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

عادت های اشتباه صبحگاهی

1- قطع کردن زنگ ساعت

بیشتر ما صبح ها بعد از به صدا در آمدن زنگ ساعت، احساس می کنیم هنوز آمادگی رویارویی با جهان را نداریم. بنابراین زنگ ساعت را موقتا قطع می کنیم تا فقط 5 یا 10 دقیقه بیشتر بخوابیم. با این حال، باید سعی کنید در برابر این میل مقاومت کنید.

کارشناسان معتقدند ضرر این کار بیشتر از فایده ای است که تصورش را می کنید. یک دلیل آن این است که اگر بعد از قطع کردن زنگ ساعت، دوباره به خواب عمیق فرو بروید، به این ترتیب وارد چرخه خوابی می شوید که قادر نخواهید بود به سادگی از آن خارج شوید. بنابراین به جای آنکه سرحال از خواب بیدار شوید، احتمالا گیج و منگ خواهید شد.

در عوض اینکار بهتر است اندازه خواب مورد نیازتان را تخمین بزنید و سعی کنید با سر وقت خوابیدن، آن را برای خودتان تامین کنید.

2- کز کردن در رختخواب

اگر پیروز شدید بعد از به صدا در آمدن زنگ ساعت بیدار شوید، اما هنوز در رختخواب بودید، از این فرصت بهره ببرید و بدن تان را تا جایی که می توانید کش دهید.

روانشناسان معتقدند کش دادن بدن در شروع روز می تواند به بالا رفتن اعتماد به نفس یاری کند.

گرچه به سختی می توان گفت که کش دادن بدن باعث خوشحالی می گردد یا برعکس، کش ندادن بدن، ما را از خوشحالی محروم می نماید، اما تحقیقات نشان داده کسانی که صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب، دست های آن ها حالتی V شکل دارد، افراد بسیار شادی هستند.

برعکس، آنالیز های اولیه نشان می دهد کسانی که صبح ها در حالت جنینی از خواب بیدار می شوند، اضطراب بسیار بیشتری دارند.

3- هدر دادن نیروی اراده

کارهایی مثل نوشیدن آب، گوش دادن به موسیقی یا زنگ زدن به یک دوست، به خودی خود کارهای خوبی هستند. اما بهتر است آن ها را در یک برنامه روتین بگنجانید. برای مثال، صبح از خواب بیدار شوید، در حالی که به موسیقی گوش می دهید آب بنوشید، لباس هایتان را بپوشید و در راه به دوست تان زنگ بزنید.

برخی دانشمندان معتقدند نیروی اراده ما محدود است (البته این نظر همه دانشمندان نیست). در شروع روز وقتی سعی می کنیم در خصوص کار بعدی مان تصمیم بگیریم، بیشتر نیروی اراده خود را مصرف می کنیم، در نتیجه اندازه کمتری از آن برای بقیه روز و مواقعی که باید روی کارمان تمرکز کنیم باقی می ماند.

افراد پیروزی همانند مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه اجتماعی فیسبوک، هر روز لباس های تکراری و یک شکل می پوشد تا تعداد تصمیم هایی که باید در زمان صبح بگیرد را محدود کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب انسان هایی که مغزشان گلوله خورد، اما زنده ماندند را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1702

به "3 اشتباه صبحگاهی که تمام روزتان را خراب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 اشتباه صبحگاهی که تمام روزتان را خراب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید