3 ترفند ساده و کم هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه

به گزارش بازی ناتمام، سبک زندگی شهری و مدرن به تازگی آن قدر سخت شده که در برخی از جاها انسان امروزی کلافه می شود و در پی نقطه ای امن و ساکت می شود. خانه هایی ساکت، آرام و بی سروصدا محیط هایی کاملا دلپذیر هستند.

3 ترفند ساده و کم هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه

برای زندگی های پرسروصدا و پرمشغله امروزی، داشتن عایق صدا در خانه که به استراحت و آرامش بیشتر در محیط زندگی یاری کند، یک امری ضروری به نظر می رسد. مجله اینترنتی خبرنگاران در این مقاله چند راه حل ساده برای داشتن عایق صدا کم هزینه در خانه به شما پیشنهاد خواهد داد.

به راحتی در خانه عایق صدا ایجاد کنید

عایق صدا شاید در مرحله اول چندان مطلوب و دلخواه به نظر نرسد و شاید حتی افراد علاقه ای به هزینه کردن برای چنین چیزهایی نداشته باشند. اما اگر در محله های شلوغ و پر رفت وآمد زندگی می کنید یا در شهرهای بزرگ و در کنار خیابان، تمایل به داشتن محیطی آرام و ساکت در خانه قطعا یکی از علاقمندی های شما خواهد بود. در اینجا چند راه حل ساده برای ایجاد عایق صدا کم هزینه در خانه به شما معرفی خواهیم کرد.

بازی با دکور خانه

باهدف ایجاد عایق صوتی می توانید لوازم و وسایل دکوری خانه را به گونه ای جابه جا کنید که یک عایق صدا به شکل طبیعی به وجود بیاید. مثلا با تکیه دادن کمدها و قفسه ها به دیوارهای مشترک یا دیوارهایی که سمت کوچه و خیابان هستند، صداهای کمتری در داخل خانه پخش می شوند.

پرده های ضخیم

پنجره ها همواره یکی از شکاف هایی هستند که صدا را به راحتی از خود عبور داده و خانه را تبدیل به مکانی شلوغ و پر سروصدا می نمایند. پرده های چندلایه یا پرده های ضخیم می توانند مانع از ورود صداهای زیاد از پنجره ها به داخل خانه شوند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در این زمینه حتی پرده هایی وجود دارد که جنس آن ها به خودی خود می تواند به عنوان عایق صدا عمل کند. به این گونه پرده ها پرده عایق صوتی یا آکوستیک گفته می گردد.

استفاده از پتو

همان گونه که در بالا اشاره شد پرده های عایق صوتی متنوعی در بازار وجود دارد. اما بهتر است بدانید که پتوهای عایق صوتی هم در بازار موجود است. این پتوها شاید شما را گرم ننمایند؛ اما با آویزان کردن آن ها به درودیوار به خوبی می توانند جلوی ورود صداها را بگیرند. این پتوها مخصوصا برای موزیسین ها طراحی شده است و ظاهر چندان جالبی ندارند؛ اما عملکرد خوبی و بالایی دارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب رنگ مناسب اتاق پذیرایی شما چیست؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1737

به "3 ترفند ساده و کم هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه" امتیاز دهید

1 کاربر به "3 ترفند ساده و کم هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 ترفند ساده و کم هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید