احتمال محرومیت روسیه از شرکت در مسابقات جهانی

به گزارش بازی ناتمام، روسیه در صورت تائید این تصمیم اجازه شرکت در مسابقات المپیک 2020 توکیو و مسابقات المپیک زمستانی سال 2022 را نخواهد داشت.

احتمال محرومیت روسیه از شرکت در مسابقات جهانی

یکی از کمیته های سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ روز دوشنبه بیان کرد که روسیه باید به دلیل جعل اطلاعات آزمایشگاهی ورزشکاران برای چهار سال از شرکت در مسابقات المپیک و قهرمانی دنیا محروم گردد.

به گزارش یورونیوز، تصمیم کمیته مستقل سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ اکنون به کمیته اجرایی این سازمان ارجاع می گردد.

کمیته اجرایی سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ قرار است در جلسه ای در روز 9 دسامبر (18 آذر) در پاریس در این مورد تصمیم گیری کند.

روسیه در صورت تائید این تصمیم اجازه شرکت در مسابقات المپیک 2020 توکیو و مسابقات المپیک زمستانی سال 2022 را نخواهد داشت.

بسیاری از ورزشکاران روس با ابراز تاسف از تصمیم کمیته مستقل سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ، این تصمیم را ناعادلانه، ناراحت کننده و شوک آور خواندند. گروهی از مقام های ورزشی روسیه در واکنشی محتاطانه تاکید کردند که این تصمیم نهایی نیست و باید به تائید کمیته اجرایی سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ برسد.

این در حالی است که گروهی دیگر از مقام های ورزشی روسیه به انتقاد از تصمیم کمیته مستقل سازمان دنیای دوپینگ پرداختند.

ورزش روسیه از پیش از مسابقات المپیک زمستانی سوچی در سال 2014 تاکنون درگیر رسوایی دوپینگ سازمان یافته بوده است. کمیته بین المللی المپیک پیش از این روسیه را از شرکت در مسابقات المپیک زمستانی سال 2018 در پیونگ چانگ محروم نموده بود.

گفته می گردد که گستردگی و پیچیدگی دوپینگ برنامه ریزی شده در ورزش روسیه قابل مقایسه با برنامه دوپینگ سازمان یافته ورزشکاران آلمان شرقی در دهه های 1960، 1970 و 1980 است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 59

به "احتمال محرومیت روسیه از شرکت در مسابقات جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال محرومیت روسیه از شرکت در مسابقات جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید