ادبیات پرسپولیس تغییر کرده است، برخی صحبتها نفرت انگیز است

به گزارش بازی ناتمام، امیر حاج رضایی در گفتگو با خبرنگاران، در خصوص قهرمانی نیم فصل پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر بیستم گفت: قاعده روانشناسی در جایگاه این فصل پرسپولیس کاملاً مشهود است. یادم می آید کارلو آنچلوتی زمانی که سرمربی چلسی بود در دوران تزلزل تیمش پس از قهرمانی در لیگ برتر انگلیس به بازیکنان خود گفت: به عنوان قهرمان انگلستان طوری بازی کردیم که تیم های متوسط به این باور رسیده اند می توانند ما را ببرند. باورپذیری حریفان باعث شکست های چلسی شده است.

ادبیات پرسپولیس تغییر کرده است، برخی صحبتها نفرت انگیز است

کارشناس فوتبال ایران افزود: دقیقاً معکوس این اتفاق در پرسپولیس رخ داده است. آنها به باور و اعتقاد موفقیت رسیدند. برانکو به پرسپولیس یاد داد که هیچیک از ارکان تیم و باشگاه دنبال بهانه نباشند. او زمانی که تیمش از حضور در جابجایی محروم بود هرگز شکایت نکرد. برانکو با توجه به اراده و باوری که داشت سه سال متوالی تیمش را در بهترین جایگاه قرار داد.

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: همین باور در پرسپولیس ماند و این تیم با اعتماد به نفس و ذهنیت همیشه برنده قدم برداشت. اراده ای در وجود پرسپولیسی ها هست که تنها به سه امتیاز فکر می کنند. آنها قاعده مسائل روانی را یاد گرفته اند. روح آنهاست که جسم شان را به سمت موفقیت می کشاند.

حاج رضایی با اشاره به این موضوع درباره صحبت های شاگردان یحیی گل محمدی در رسانه ها نیز اظهار نظر کرد و گفت: مصاحبه بازیکنان پرسپولیس نشان از ذهنیت آنها را دارد. آنها ادبیات جدید قهرمانی را در فوتبال ایران جاری کرده اند.

وی درباره تاکتیک های فنی سرخپوشان پایتخت که باعث پنج برد متوالی این تیم در بازی های پایانی دور رفت لیگ برتر شد ادامه داد: خیلی ها می گفتند پرسپولیس با بردهای اقتصادی بالا می آید اما آنها نشان دادند خیلی خوب از همان یک گل محافظت می کنند. بازیکنان پرسپولیس انعطاف تاکتیکی هم دارند. آنها طبق خواسته های فنی سرمربی عمل می کنند. در بازی آخر با گل گهر سیرجان نیز نشان دادند عطش سیری ناپذیر برای گلزنی دارند.

حاج رضایی درباره تاثیر حضور گل محمدی در راس کادر فنی پرسپولیس یادآور شد: یحیی با داشته هایش روی نوار موفقیت افتاد. شاید گلایه هایی بابت برخی اختلافات با مدیران وقت باشگاه در ابتدای فصل داشت اما وقتی آنها را رها کرد با جان و دل برای بردن تلاش کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران راجع به عملکرد سایر تیم های لیگ برتری گفت: باید به بضاعت آنها نگاه کرد و سپس انتظار داشت. به هر حال فوتبال ایران با حضور مربیان جوان و تازه وارد دوران متفاوتی را نسبت به گذشته طی می کند.

حاج رضایی در ادامه درباره انتقاد از ادبیاتی که تیم ها پس از باختهایشان داشته اند گفت: متاسفانه وقتی می بازند صحبت های نفرت انگیز می کنند. مدت هاست برخی آقایان در قالب مدیر و مربی می گویند دست های پشت پرده وجود دارد و داوران باعث تخریب تیم های خود شده اند. آنها خودشان شاید درگیر کارمای آن می شوند چون هیچ وقت از این دست های پشت پرده نیز حرف نمی زنند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره رقابت اصلی قهرمانی بین تیم های مدعی اعلام نمود: در تاریخ فوتبال ایران به یاد ندارم تیمی چهار بار قهرمان شده باشد و باز هم مدعی رسیدن به جام باقی بماند. با این حال تیمی که می تواند پرسپولیس را در نیم فصل دوم تهدید کند تیم ریشه دار سپاهان است. محرم نویدکیا با نجابت خود و آرامشی که دارد این تیم را از بحران درآورد و به نظرم می تواند رقابت جذابی را در نیم فصل دوم با پرسپولیس داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1017

به "ادبیات پرسپولیس تغییر کرده است، برخی صحبتها نفرت انگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات پرسپولیس تغییر کرده است، برخی صحبتها نفرت انگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید