ارائه زبان چینی موضوعی مرتبط با مدیریت داخلی است

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد آموزش غالب زبان خارجی در مدارس انگلیسی است، چراکه این زبان بیشترین مطالبه از سوی دانش آموزان را دارد.

ارائه زبان چینی موضوعی مرتبط با مدیریت داخلی است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، محمود امانی طهرانی درباره آموزش زبان چینی در مدارس اضافه کرد: یک مصوبه در شورای عالی آموزش و پرورش وجود دارد که آموزش تعدادی از زبان های خارجی در آن مجاز اعلام شده است که این تعداد می تواند با تصویب یک مصوبه دیگر کم یا زیاد گردد.

وی اضافه کرد: اینکه تمام زبان های خارجی مصوب در نظام آموزش رسمی توسط آموزش و پرورش آموزش داده گردد، امکان عملیاتی شدن ندارد و باید برای این کار فرمول های دیگری ایجاد گردد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: بطور مثال اگر قرار باشد که کتاب زبان های دیگری مانند چینی فراوری گردد، می توان از موسسه های توانمند که صلاحیت آنها به رسمیت شناخته شده بهره برد. دانش آموزانی که تمایل به یادگیری زبان دیگری دارند، می توانند این درس را در سایر موسسات تاییدشده توسط آموزش و پرورش آموزش ببینند، پس از آن نمره ارزشیابی آنها در کارنامه درج گردد.

امانی طهرانی اعلام نمود: حتی ممکن است بنای آموزش در یک مکان و مبنای ارزش یابی جایی دیگر باشد که مطمئن شوند، آموزش دانش آموزان کامل شده است.

بیشترین مطالبه برای یادگیری انگلیسی است

وی تاکید نمود: بر اساس سند تحول بنیادین، آموزش زبان خارجی جزو بخش های نیمه تجویزی یعنی انتخابی است. در واقع اصل اینکه دانش آموزان باید یک زبان خارجی را یاد بگیرند، اجبار است اما تصمیم گیری درباره اینکه کدام زبان را باید انتخاب نمایند در اختیار دانش آموزان است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: تصور بر این است که در سال های طولانی آینده، همچنان جریان اصلی زبان خارجی که توسط وزارت خانه قابلیت ارائه دارد، همان آموزش زبان خارجی عمومی انگلیسی است چرا که این زبان بیشترین مطالبه را از سوی دانش آموزان دارد.

امانی طهرانی یادآور شد: سایر زبان های مصوب برای دانش آموزانی که تمایل به یادگیری دارند، می تواند باز باشد اما شرایط ارائه آموزش به آنها باید اندیشیده گردد.

ارائه زبان چینی موضوعی مرتبط با مدیریت داخلی است

وی همچنین درباره پیشنهاد سازمان پژوهش برای فراوری کتاب درسی به زبان چینی اظهار کرد: سازمان پژوهش به لحاظ قانونی اجازه فراوری کتاب زبان های مجاز مصوب در فهرست را دارد؛ چراکه آموزش زبان خارجی انتخابی است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: متقاضی یادگیری زبان چینی بسیار کم است؛ از این رو سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی می تواند کتابی را خود فراوری کند یا مهر تایید به فراوریات یک موسسه ای بزند اما اینکه وزارت آموزش و پرورش توان فنی ارائه خدمات آموزشی این زبان را داشته باشد یا خیر، یک امر مدیریتی داخلی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 733

به "ارائه زبان چینی موضوعی مرتبط با مدیریت داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه زبان چینی موضوعی مرتبط با مدیریت داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید