استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه های هنگفت

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) -حبیب اسماعیلی می گوید تصمیم رئیس تازه سینما برای یکپارچگی جشنواره فجر، تصمیم درستی است و می توان در سایه آن، رونق بیشتری را به جشنواره فجر تزریق کرد.

استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه های هنگفت

حبیب اسماعیلی تهیه کننده باسابقه سینما در گفت وگو با خبرنگار پانا با بیان مطلب فوق بیان نمود: اگر به یاد داشته باشیم از همان آغاز برگزاری نزدیک به سه دهه جشنواره فیلم فجر که با موفقیت به طور همزمان برگزار می شد و هردوی بخش های ملی و بین الملل در کنار هم دارای هویت و ارزش بودند. بنابراین ادغام بخش بین الملل در جشنواره ملی فجر کار درستی است و باعث می گردد محصولات ایرانی و خارجی در کنار هم در فضایی منصفانه ارزیابی شوند.

وی گفت: با برنامه ریزی ویژه، اسباب رونق هر چه بیشتر بازار فیلم فراهم می گردد. فراموش نکنیم که زمانی همین بازار فیلم اسباب معرفی استعدادهای ایرانی به جهانیان بود و باز هم باید بازارفیلم قدرتمندی داشته باشیم.

اسماعیلی نیز با انتقاد از هزینه های هنگفت که صرف برگزاری جداگانه بین الملل فجر شد، توضیح داد: سوای هزینه های هنگفت برگزاری جداگانه بین الملل، بخش بین الملل فجر یک تیم جداگانه برگزاری داشت که با وجود صرف بودجه، هیچ کار جدی انجام نمی داد و تقریبا همان فیلم هایی را که در جشنواره اصلی فجر، رد می شدند وارد جشنواره می کرد!

وی گفت: واقعا این همه هزینه ای که برای جدایی بین الملل از جشنواره فجر شد اگر صرف توسعه زیرساخت های سینمایی و فی المثل بازسازی سینماهای مستعمل می شد، بهتر نبود؟ اگر این هزینه صرف وارد کردن تجهیزات فراوری به روز می شد، بهتر نبود؟ اگر این هزینه را صرف ارتقای بیمه درمانی سینماگران می کردند، بهتر نبود.

اسماعیلی در خاتمه گفت: با تغییر و تحول در ساختار مدیریتی سینما و یکی شدن جشنواره های فجر، می توان به بهتر شدن کیفیت برگزاری جشنواره فیلم فجر امیدوار بود که دیگر چهل ساله شده و بعد از چهار دهه برگزاری واقعا باید عیاری بالاتر رود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1405

به "استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه های هنگفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال حبیب اسماعیلی با یکپارچگی جشنواره ملی و جهانی فجر و انتقاد به صرف هزینه های هنگفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید