انتخاب اول خریداران آپارتمان کدام است؟

به گزارش بازی ناتمام، درحالی که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران به آستانه چهار میلیون و 900 هزار تومان رسیده، آپارتمان های نوساز با قیمت کمتر از این رقم نیز در بسیاری از مناطق تهران معامله شده است.

انتخاب اول خریداران آپارتمان کدام است؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

درماه های اخیر قیمت آپارتمان های نوساز با افزایش دست کم 10 درصد روبه رو شده است. این درحالی است که بعضی از خریداران این گروه ازآپارتمان ها برای خرید خود تردید دارند.

این دسته از خریداران به امید اینکه از قیمت های تازه استقبال نشود و فروشنده ها ناگزیر به سطح قیمت های تابستان بازگردند، اکنون از خرید منصرف شده اند.

واحدهای نوساز تا حداکثر پنج سال ساخت که از پرخریدارترین آپارتمان ها به شمار می فرایند، طی سال های پیاپی همچنان درصدر تقاضای خریداران قرار دارند.

در شرایط کنونی که راهکاری برای نظارت برنوسان قیمت در بازار آپارتمان های نوساز اعمال نشده است، جدای از کسانی که هم اکنون دست نگه داشته یا از خرید نوساز منصرف شده اند، بخشی از خریداران مسکن کوشش می نمایند با چانه زنی در همین بازار خرید خود را در گروه نوسازها و تازه سازها انجام دهند.

در این میان عده ای از متقاضیان نوساز در حالی در خرید واحد مسکونی نوساز مصمم اند که بودجه آنها با قیمت های چند ماه قبل این آپارتمان ها تناسب دارد و متناسب با رشد نقطه ای حدود 10 درصدی قیمت مسکن، تغییر نکرده است.

این افراد ناگزیرند آپارتمان های نوساز در مناطق جنوبی تهران را انتخاب نمایند یا در صورتی که قصد خرید در مناطق مصرفی و متوسط را دارند، به خرید آپارتمان های کم متراژ 40 تا 60 مترمربعی روی آورند.

آنالیز داده های سامانه اطلاعات بازار املاک ایران از آخرین معاملات ثبت شده در هفته های سپری شده از آذرماه، نشان می دهد صدها نفر از خریداران مسکن در تهران طی این مدت به سراغ آپارتمان های نوساز کمتر از300 میلیون تومان رفته اند.

مشاوران املاک نیز بر این باورند که طی هفته های اخیر تقاضای خرید آپارتمان نوساز در جنوب تهران با توجه به سطح قیمتی مناسب تر بیش از مناطق مصرفی بوده است.دنیای اقتصاد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 344

به "انتخاب اول خریداران آپارتمان کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب اول خریداران آپارتمان کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید