انتشار ماهنامه فیلم در فراق مسعود مهرابی

به گزارش بازی ناتمام، مجله فیلم که سال ها پیش توسط مسعود مهرابی، هوشنگ گلمکانی و عباس کمک راه اندازی شده بود، حالا بعد از درگذشت مسعود مهرابی، مدیرمسئول این نشریه قدیمی و در فراق او منتشر شده است.

انتشار ماهنامه فیلم در فراق مسعود مهرابی

به گزارش خبرنگاران، ماهنامه سینمایی فیلم یکی از قدیمی ترین نشریات ایران با موضوع سینما است. این نشریه در میان نشریات تخصصی سینما در ایران مخاطب قابل توجهی دارد. ماهنامه فیلم در سال 1361 شروع به کار کرد و زنده یاد مسعود مهرابی مدیر مسئول و صاحب امتیاز آن بود. مهرابی 10 شهریور سال 99، عباس کمک و هوشنگ گلمکانی، دو همراه قدیمی خود را تنها گذاشت و راهی سفر ابدی شد.

حالا شماره 576 به عنوان نخستین شماره بعد از درگذشت زنده یاد مهرابی منتشر شده است. شماره ای که در آن عباس کمک فرصت را مغتنم شمرده و از خاطرات راهاندازی مجله فیلم سخته گفته است: پانصد و هفتاد و ششمین شماره مجله فیلم که حاصل نزدیک به سی ونه سال عمر و جوانی ما هست، حتی با رفتن یکی از سه بنیانگزارِ این واحد مطبوعاتی، اول آبان در سراسر کشور منتشر شد.

انگار دیروز بود که دوستانم در اتاق یک شرکت انتشاراتی با نگرانی لحظه شماری می کردند که آیا برای راه اندازی و انتشار اولین شمارهٔ آن با نام سینما در ویدیو من پیروز می شوم در آن فضای سرشار از ترس و اضطراب اولین مجوز را از دادگاه مبارزه با منکرات بگیرم یا خیر...؟ چرا که آن موقع فعالیت ها و مجوزهای شرکت ها و کلوپ های ویدیویی زیر نظر این دادگاه بود. با دریافت مجوز، ما چنان شور و عشقی برای کار داشتیم که من میز و جایگاه های ناهار خوری منزلم و هوشنگ گلمکانی راحتی های منزلش را بار زد و با امید به آینده، اولین تحریریهٔ این واحد نوپا را سروشکل دادیم.

یادم نمی رود که آن روزها چون هیچ پولی در بساط مان نبود، من تا پاسی از شب برای جور کردنِ هزینه های چاپ و انتشارِ اولین شماره ها، از این شرکت به آن شرکت و از این کلوپ به آن یکی برای دریافت تبلیغ در حال چانه زنی بودم و عمری و روزگاری طی شد تا امروز. یاد آن روزهای سخت بخیر...

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 762

به "انتشار ماهنامه فیلم در فراق مسعود مهرابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ماهنامه فیلم در فراق مسعود مهرابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید