اگر در پی تغییر در خود و زندگیتان هستید، سفر کنید

به گزارش بازی ناتمام، شاید تا به حال برایتان پیش آمده، که از تکرار روزهای زندگی، بی هیجان بودن و روند یکنواخت کارهای روزمره، دلتان گرفته باشد و احساس کسالت کنید، آنوقت به قول شاعر با خودتان زمزمه کنید که: یک جای دورم آرزوست؟!!! دقیقاً همچین زمان هایی است که پیشنهاد یک سفر می تواند، اوضاع روحی تان را کاملاً متحول کند و شادی رفتن به یک سفر، تصمیمتان را برای بستن چمدان ها، قطعی کند. حرف مسافرت که به وسط می آید، به دنبالش خیلی چیزهای دیگر، تو فکر آدم تداعی می شوند، مثلاً سفر و جاذبه هایش، سفر و آدم های تازه و سفر و ... حالا اگر دوست دارید بدانید، به طور کلی سفر، چه پیامدهای مثبت و گاهی منفی دارد، بد نیست تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

اگر در پی تغییر در خود و زندگیتان هستید، سفر کنید

اگر مجذوب نماینده بودن از اولویت های شماست، زیاد سفر کنید

گاهی سفر به یک جای خوش آب و هوا، تأثیر شگرفی بر کارکرد درست اعضای بدن شما می گذارد، به طوری که پوست شما که بیانگر احوالات درونی بدن شماست، خیلی خوب و شفاف می گردد و این حاکی از سلامتی درونی شماست. پس به جای خرید انواع کرم های آرایشی و بهداشتی، هزینه خود را صرف، سفر به یک منطقه خوش آب و هوا کنید و لذت ببرید، چون این تازه اولین پیامدی بود که از تأثیرات سفر بر شما، بیان کردیم، بعلاوه اگر در پی نیمه گمشده خود هستید، سفر کنید، شاید در سفر خود توانستید، همسر ایده آل خود را دیدار کنید. حتماً مواردی حاکی از این نوع وصلت ها و باب آشناییت ها، در بین اطرافیانتان دیده اید. عشق است دیگر، گاهی در سفر شعله اش برافروخته خواهد شد.

سفر و پیامد جدایی

شاعر در بیت معروفی می فرماید: ما برای وصل کردن آمدیم، نی برای فصل کردن آمدیم. با ادای احترام به این سخن شاعر، گاهی شناخت به موقع لایه های پنهان افراد، برای فصل کردن، بد که نیست، خیلی هم منفعت دارد. برای شناخت افرادی که به نحوی با آن ها می خواهید در رابطه باشید، ترتیب یک سفر کوتاه را بدهید. این سفر حتماً شما را در ادامه رابطه با اطرافیانتان، یاری خواهد نمود، وصل یا فصل؟ ، بعلاوه سعی کنین تا هم سفر بروید وهم راحت بخوابید.

اگر چند وقتی است احساس بدخوابی دارید، و حتی دچار کمبود خواب هستید، به سفر بروید. تجربه ثابت نموده است، در سفر شما با خیال راحت به خواب خواهید رفت. حالا علت این خواب زیاد و راحت، شاید ناشی از خستگی هایی باشد که در طول راه، تحمل نموده اید، شاید هم چون از استرسهایتان کم شده، آرامش بیشتری پیدا نموده اید و دوست دارید، راحت بخوابید. به هرحال، خواب شما در سفر کافی و مفید خواهد بود.

سفر کنید، مهربان شوید

اگر آدم تندخویی هستید، مسافرت را یکی از اولویت های خود در زندگی قرار دهید، چراکه مسافرت درست مثل مسکنی آرام بخش، درمان قلب شماست. قلبتان که آرام باشد، شما به طور حتم به فردی مهربان و رئوف، تغییر خلق و خو خواهید داد، بعلاوه سعی کنید تا در سفرتون زبان های مختلف را بیاموزید تا به حال دقت نموده اید وقتی در محیطی باشید که غیر از زبان شما صحبت می نمایند، کوششتان برای درک مفاهیم زبان بیگانه، بیشتر خواهد شد، و به نحوی کوشش می کنید، تا مقدار ای زبان مذکور را یاد بگیرید. پس خود را در معرض زبان های مختلف و یادگیری آن قرار دهید و این امر، جز با سفر به شهرها و کشورهای مختلف حاصل نخواهد شد.

در سفر کردن بیشتر معاشرت میکنید

در طول سفر، معاشرت زیادی با دیگر افراد، به بهانه های مختلف، خواهید داشت. همین امر باعث می گردد که، از بند درون گرایی بیرون بیایید و مجبور به برقراری رابطه و صحبت و هم نشینی با دیگران شوید. پس برای مدت کوتاهی هم که شده، در سفر، برونگرایی را تجربه کنید و اگر آدم کم تحملی هستید، زیاد سفر کنید چون در طول زمان مسافتی که در راه هستید، تا به مقصد برسید، و البته در زمان اقامتتان در منطقه موردنظر، با مسائل زیادی روبه رو خواهید شد که تنها راهکار روبروه با آن ها، صبر و تحمل است. همواره، همه کارها باب میل شما پیش نخواهد رفت، چون شما قادر به تغییر محیط اطراف و آدم های دور و برتان نیستید، پس باید بردبار باشید. اگر این ویژگی را در خود نهادینه کنید، بعد از بازگشت به شهر خودتان، صبورتر از گذشته، با وقایع و اطرافیانتان برخورد خواهید کرد.

سفر شما را فقیرتر می نماید و گاهی پولدارتر

در باب فقیرتر شدن البته که بهتر می توان اظهار نظر کرد. به طور حتم شما هم از آن دسته از افرادی هستید که، برای رفتن به مسافرت، با جیب پر راهی می شوید و در زمان برگشت، با جیب خالی، البته با تعداد چمدان های بیشتر، به شهر و دیارتان بازخواهید گشت. ولی بحث چالش برانگیز، ثروتمند شدن در سفر است که محققان این نظر را ارائه نموده اند، اما از توضیح این واقعه، کسی سخن برنیاورده است. به هرحال، تا نباشد چیزکی، محققان نگویند چیزها!!! نظر شما چیست؟ چگونه با سفر کردن پولدارتر می شویم؟

سفرهای متعدد، شما را در جمع سخنور می نماید

وقتی شما در طول زندگیتان، تجربه سفرهای زیادی داشته باشید، خودبه خود وقتی در جمع دوستان و خانواده، قرار می گیرید به نوعی مجلس را در دست می گیرید و آغاز به خاطرات و جاذبه های سفرهای خود می کنید. شاید خودتان حواستان نباشد ولی به نوعی به دیگران، پُز می دهید که چه جاهایی رفته اید و دیگران نرفته اند. به طور حتم، شما اهل پُز دادن نیستید وفقط نیت مطلع سازی دیگران از مکان های توریستی موجود، را دارید. در مسافرت ها ،حس غربت و دلتنگی میکنید و این نکته هم درست است که وقتی به سفر می روید احساس خوبی دارید ولی بعد از گذشت چند روز، به طور ناگهانی، فیلتان یاد هندوستان می نماید و سودای برگشت به خانه، غمی پنهان در دلتان، هویدا می نماید.

روبرو شدن با واقعیات جاذبه های توریستی در سفر

از قدیم گفته اند: شنیدن کی بود، مانند تماشا. گاهی وقت ها، تعاریفی از بعضی مکان های گردشگری، می شنوید و می خوانید، که شاید اشتیاق شما را برای رفتن به آن مکان، صدچندان کند. اما ممکن است کاملاً پس از بازدید، شگفت زده شوید. این امر باز شدن دهان از حیرت، دو علت دارد: یک این که، مکانی که پیش چشم شماست، واقعاً زیباتر از شنیده های شماست و دوم این که، اصلاً برای شما مکان مذکور،مجذوب نمایندهیتی برای شما ندارد. که صد البته اگر مورد اول پیش بیاید، حتماً از انتخاب مقصدتان برای سفر، در دل احساس رضایت خواهید داشت. امیدوارم همواره در سفر غافلگیر بشوید، البته به علت زیباتر بودن دیده هایتان از شنیده هایتان.

برترین دوست پاهایتان را در سفر، بشناسید

در سفر حتماً مناسب ترین کفش خود را شناسایی خواهید کرد. کفشی که شما را در پیاده روی ها و سختی های راه، اذیت نکند و مجبورتان نکند که در بین راه مدام توقف داشته باشید و سری به پاهایتان بزنید، کفش راحتی برای شماست. در نگهداری از آن کوشا باشید، بعلاوه در سفر کردن بامزه هم میشوید، به طور حتم انسان ها هم، هر ازچندگاهی احتیاج به آپدیت شدن دارند، یک سفر نشاط آور، دوباره شادی و خوش خلقی را به روح خسته شما بازخواهد گرداند و شک نکنید، با یک روحیه عالی حتی بامزه تر برای اطرافیانتان، به دیار خود بازخواهید گشت و اینگونه مزیت های سفر کردن رو درکنار معایب سفر خواهید شناخت.

سفر به منطقه ها آفتابی و برنزه شدن

اگر در پی سولاریم هستید، هزینه آن را صرف یک سفر به منطقه ها آفتابی بکنید، هم از زیبای های دنیا لذت ببرید، هم خود را برنزه کنید. البته مراقب پوستتان باشید زیاد از مقدار خود را نسوزانید، که برای جبرانش باز احتیاج به خرج کردن از جیبتان باشید. یکی دیگر از مزیت های سفر کردن این هست که نگاه تان به زندگی تغییر خواهد نمود و بعد از یک سفر خوش زمانی که به شهر و دیار خود برمی شد، بی شک دیدگاهتان به محل زندگیتان تغییر خواهد نمود، این امر دقیقاً به نوع عینکی دارد که در این سفر نصیب شما شده است. عینک آفتابی را نمی گویم، منظورم عینک خوشبینی یا بدبینی است، یا زیباتر می بینید، یا دیگر مکان زندگیتان، دیگر به مقدار قبل برایتان مجذوب نمایندهیتی ندارد.

نادیده گرفتن رژیم غذایی

حتماً تجربه نموده اید که در سفر، خیلی خوب و حتی زیاد از مقدار، غذا و خوراکی می خورید و به قول مردم جامعه، یک آبی زیر پوستتان می رود. درست است که خوردن انواع خوراکی ها، لذت زیادی برای شما بوجود می آورد ولی به فکر، زحمت های بعد از سفر برای متناسب کردن اندام خود باشید، چون حتما وزنه شما، عقربه هایش اعداد بیشتری را به شما نشان خواهد داد و این مورد حتما یکی از معایب سفر خواهد بود.

تجربه لذت بیشتر از زندگی

وقتی از سفر برمی شد، انگار از نو متولد شده اید، انرژی دریافتی شما ازسفر، شما را برای ادامه زندگی، با احساس شادی و رضایت بیشتر ، ترغیب خواهد نمود. پس خوب زندگی کنید و نگذارید شارژ انرژی مثبتتان، خیلی زود چراغ قرمزش روشن گردد.دوستان عزیز، سفر را در زندگی خود نادیده نگیرید. زیبایی های دنیا، پذیرای شماست، خود را از آن ها محروم نکنید. روحیه شما، احتیاج به دریافت انرژی های مثبت از سایرمکان های تماشای این هستی دارد، مسافرت بروید و لذت ببرید و خاطرات زیادی برای خودتان و خانواده یتان رغم بزنید.

منبع: همگردی
انتشار: 28 دی 1401 بروزرسانی: 28 دی 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1682

به "اگر در پی تغییر در خود و زندگیتان هستید، سفر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در پی تغییر در خود و زندگیتان هستید، سفر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید