بازآفرینی داستان محبوب کدوی قلقله زن به وسیله محمدکاظم اخوان

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - داستان قصه آجی و کدی نوشته محمدکاظم اخوان وارد بازار کتاب شد.

بازآفرینی داستان محبوب کدوی قلقله زن به وسیله محمدکاظم اخوان

به گزارش روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان محمدکاظم اخوان با اعلام این خبر گفت: قصه آجی و کدی باز آفرینی افسانه کهن کدو قلقله زن است که به وسیله انتشارات شهر قلم برای گروه سنی ب منتشر شده است.

این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان اضافه نمود: کدوی قلقله زن از نگاه نویسنده مانند بسیاری افسانه ها و قصه های کهن ایرانی از ظرفیت بالای نمایشی و داستانی نامکشوف برخوردار است و این کتاب کوششی است در بازنمایی آن به قدر توان هم به قدر تشنگی چشیدن قطره ای از دریا.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

کَدی ایستاد و خواهر و برادرش را صدا زد. اتفاقاً طولی نکشید که آن ها از پشت بوته ها بیرون آمدند؛ آمده بودند کدی را با خودشان ببرند. کجا؟ پیش پدر و مادرشان.

آجی پاک گیج شده بود. چه می شنید؟ پدر و مادر کَدی کجا بودند که او خبر نداشت؟ کَدی را خودش در همان جالیز کاشته و به جهان آورده بود...

انتشارات شهر قلم قصه آجی و کدی از مجموعه برترین نویسندگان ایران به دبیری محمود برآبادی را با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 38 هزار تومان راهی بازار کتاب نموده است. تصویرگری این کتاب نیز بر عهده گلبرگ کیانی بوده است.

محمدکاظم اخوان پیش از این آثاری چون مجموعه زی زی گولو آسی پاسی دراکوتا تا به تا، بادپا، بهار با یک گل، ستاره ای بر خاک، دوست غارنشین من، کلاس مخفی، سبیل سرگردان، شبحی با کلاه سیلندر، نمایشنامه هایی مانند یه روز که خورشید نباشه، شهر آفتابگردان، پروانه روی شانه و دخترک کبریت فروش و فیلم نامه هایی مانند قورباغه سبز، قصه های تا به تا، سیاه سفید خاکستری، جزیره جادو، کاتی و کوتی، ماهان و ماهور و می خواهم قصه بنویسم را به حوزه ادبیات کودک و نوجوان عرضه نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1343

به "بازآفرینی داستان محبوب کدوی قلقله زن به وسیله محمدکاظم اخوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازآفرینی داستان محبوب کدوی قلقله زن به وسیله محمدکاظم اخوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید