برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم، دایی، بهترین گزینه برای تیم ملی است

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران/خوزستان مربی سابق تیم های استقلال خوزستان و سپاهان معتقد است که در کنفدراسیون فوتبال آسیا، فرد قوی و باسوادی وجود ندارد که بتواند مقابل تصمیمات ظالمانه AFC بایستد و کاری کند.

برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم، دایی، بهترین گزینه برای تیم ملی است

عبدالله ویسی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص تصمیم AFC مبنی بر محرومیت تیم های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در کشور ثالث، اظهارکرد: ما در AFC فردی را که سواد و اعتبار داشته باشد، نداریم تا در آن جا بتواند از حق فوتبال ایران دفاع کند. در لابی کاری و ساپورت افراد خیلی قوی هستیم و تنها می توانیم کارهای بزرگی برای اطرافیان مان انجام دهیم؛ یعنی خوب می توانیم یک نفر را به عرش ببریم یا به فرش بیاوریم که اسم این کار ارتباطات شخصی است.

آدم با سوادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم

وی اضافه نمود: همین آدم ها برای فوتبال ایران کاری انجام نمی دهند و به دنبال منافع شخصی هستند نه ملی. این که میزبانی ها را از ما می گیرند و می گویند باید در کشور ثالث بازی کنید، یعنی آدم با سوادی در کنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم تا برابر تصمیمات ظالمانه AFC بایستد و کاری کند و این نیز به نوع چیدمان در فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران بر می گردد. چرا وقتی ایران در رنکینگ AFC، کشور اول است، کرسی ندارد که بتواند دفاع کند؟ نداشتن چنین فردی، بزرگترین مشکل فوتبال ایران است.

در فدراسیون فوتبال، هر کسی سر جای خودش نیست

این مربی فوتبال گفت: در فدراسیون فوتبال، هر کسی سر جای خودش نیست؛ 70، 80 درصد آدم ها با لابی کاری می آیند و در نهایت اتفاقات ناگواری در سطح بین المللی برای ما رخ می دهد. چرا ایران با 85 میلیون نفر جمعیت و داشتن چهار نماینده در لیگ قهرمانان آسیا، باید فدراسیون آن به این صورت باشد که خیلی راحت AFC به خودش اجازه دهد که در خصوص ما تصمیم بگیرد و ما را از حق میزبانی مان محروم کند؟ این ظلم به مردم و فوتبال است و مسئولان نیز باید جوابگو باشند.

نامه نمایندگان مجلس به AFC دردی را دوا نمی نماید

وی با اشاره به نامه نمایندگان مجلس ایران به AFC نیز مطرح نمود: این نامه دردی را دوا نمی نماید و عمل کردن مهم است. آیا ما کسی را در AFC داریم که نسبت به آن ترتیب اثر دهد؟ این مهم است و متاسفانه ما چنین افرادی را نداریم.

با تصمیم AFC روزهای سختی در انتظار فوتبال ایران است

ویسی گفت: با این تصمیم AFC روزهای سختی در انتظار فوتبال ایران است؛ تماشاگران و کشور ما از میزبانی ها محروم می شوند و برای بازی در کشورهای دیگر نیز باید چندین برابر هزینه کنیم، ضمن این که تیم های ما از نظر روحی روانی افت می نمایند و تمام این تصمیم برای ما ضرر است. البته عده ای که دوست دارند به 2 کشور خارجی بروند هم می گویند چه اشکالی دارد که بازی ها در کشور ثالث برگزار گردد.

اگر باشگاه های ایرانی پای تصمیم شان بمانند، خوب است

وی درباره تصمیم باشگاه های ایرانی برای انصراف از لیگ قهرمانان آسیا نیز مطرح نمود: اگر پای تصمیم خودشان بمانند که خوب است. البته نمی توانند پای تصمیم شان بمانند زیرا محرومیت دو سه ساله و جرائم خیلی سنگین برای باشگاه ها در بر خواهد داشت و فوتبال باشگاهی و جام حذفی را هم از دست می دهیم.

این مربی فوتبال با بیان این که تصمیم AFC در خصوص ایران، سیاسی است، گفت: چرا ما نباید در AFC فرد باسواد و با قدرت داشته باشیم؟ مشکل ما این است که آدم های ما در فدراسیون تمرکزشان روی مسایل ملی نیست.

مربیان خارجی با رفتارهایشان ما را لِه می نمایند

وی همچنین با اشاره به شرایط نامشخص سرمربی تیم ملی، مطرح نمود: مربی خارجی می آوریم و بندهای قرارداد او را درست نمی بندیم و بعد هم هر طور که دوست دارد با ما رفتار و سلطه گری می نماید و با رفتارهایش ما را لِه و کوچک می نماید. من هر کسی سرمربی فوتبال ایران گردد، از آن دفاع می کنم زیرا بحث تیم ملی مطرح است و وظیفه دارم از او دفاع کنم.

علی دایی بهترین گزینه برای تیم ملی است

ویسی گفت: در این برهه از زمان، از نظر من بهترین گزینه داخلی است. تیم ملی تنها یک مربی نمی خواهد و یک مدیر و اسم می خواهد و به نظرم، علی دایی بهترین گزینه برای تیم ملی است. مسئولان نیز بهتر است به دنبال گزینه های دیگر نباشند و وقت را بیش از این هدر ندهند. دایی، سرمایه ملی ما است و در همین ایران و در دسترس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 210

به "برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم، دایی، بهترین گزینه برای تیم ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم، دایی، بهترین گزینه برای تیم ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید