برگزاری شهرآورد مرکز در روز شنبه قطعی است

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال با اشاره به قطعی بودن برگزاری دربی مرکز در روز اعلام شده، گفت نمایندگان AFC امروز از استادیوم ثامن مشهد بازدید کردند و پس از بررسی شرایط استادیوم نقش جهان، راهی ریاض خواهند شد تا امکانات عربستان را نیز مورد بررسی قرار دهند.

برگزاری شهرآورد مرکز در روز شنبه قطعی است

سهیل مهدی روز سه شنبه با اشاره به حضور کنندگان AFC در ایران برای بررسی شرایط کشورمان و میزبانی ایران از جام ملت های 2027 آسیا گفت: امروز از ورزشگاه ثامن مشهد بازدید به عمل آمد، پس از آن برای بررسی زیرساخت های اصفهان راهی این شهر شدیم تا از باشگاه و امکانات موجود نیز بازدید به عمل بیاید. روز پنجشنبه 20 آبان ماه نیز نشست جمع بندی را خواهیم داشت و پس از آن کنندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ریاض می فرایند تا از امکانات عربستان نیز بازدید کنند.

وی در خصوص این که آیا زمان برگزاری شهرآورد تهران قابل تغییر است، افزود: خیلی تلاش کردیم این بازی در روز جمعه شود اما اگر این مسابقه را یک روز عقب تر می آوردیم، تیم ها باید با 4 روز و برخی تیم ها هم با 3 روز استراحت وارد بازی ها می شدند که این کار منطقی نبود. به دلیل فشردگی مسابقات باید بازی ها را برای شروع به موقع لیگ بعدی هر چه سریع تر تمام کنیم و به همین دلیل مقداری بدسلیقگی شد اما باید واقعیت را قبول کنیم و ناچار به این برنامه ریزی شدیم.

رییس کمیته مسابقات تاکید کرد: البته چون تماشاگران در این بازی حضور ندارند خیالمان راحت بود که مساله خاصی روی نمی دهد و به همین دلیل هم دربی پیش رو شنبه برگزار خواهد شد. اگر می خواستیم بازی را روز تعطیل برگزار کنیم، در سرانجام مسابقات زمان کم می آوردیم و شاید لیگ ما به واسطه تعطیلات فیفادِی و شرایط لیگ قهرمانان آسیا دچار وقفه ای طولانی می شد. البته شرایط تیم ملی را هم لحاظ کردیم و در نهایت شنبه برای شهرآورد تهران انتخاب شد.

مهدی در خصوص ساعت برگزاری دربی تاکید کرد: با توجه به فصل و شرایط این روزها، به سمت سردی و برودت هوا می رویم. اگر دقت کرده باشید در این فصل همیشه بازی ها ساعت 15:30 یا 16 عصر برگزار می شود. زمان مناسبی را در نظر گرفتیم و اگر می خواستیم دربی را ساعت 18 برگزار کنیم، شاید به دلیل سردی هوا از کیفیت مسابقه کاسته می شد، محدودیت هایی که به تقویم ما تحمیل می شود فراتر از موارد مطرح شده است. ما در روزهایی نمی توانیم بازی کنیم و این هم یکی دیگر از محدودیت هایی بود که در این برنامه داشتیم و این را صادقانه می گویم که نمی توانستیم بازی را در روز جمعه برگزار کنیم.

براساس اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، شهرآورد مرکز روز شنبه 13 آذرماه راس ساعت 16 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1388

به "برگزاری شهرآورد مرکز در روز شنبه قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری شهرآورد مرکز در روز شنبه قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید