تامین اعتبار ویژه بانک مسکن برای ساخت و سازهزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان

به گزارش بازی ناتمام، مدیرعامل بانک مسکن از تامین اعتبار ویژه برای ساخت مسکن در شهر جدید تیس و شهرستان چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

تامین اعتبار ویژه بانک مسکن برای ساخت و سازهزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شمانیوز، محمود شایان در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بانک مسکن-هیبنا با بیان اینکه، اولویت سیاستی این بانک در حوزه تامین اقتصادی، حمایت اعتباری از عرضه و فراوری مسکن در شهرهای احتیاجمند است، توضیح داد: استان سیستان و بلوچستان از هر حیث به حمایت­ های اقتصادی اعتباری برای توسعه مطلوب و افزایش سطح رفاه خانوارهای ساکن این استان احتیاجمند است. یکی از مهمترین احتیاجها در این استان، مسکن ارزان قیمت است که امیدوار هستیم با پرداخت به موقع تسهیلات ساخت، عرضه این نوع مسکن در استان افزایش پیدا کند.

مدیر عامل بانک مسکن در راس یک هیات مرکب از مدیران ارشد این بانک، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد تا از فرایند احداث شهر جدید تیس و همچنین ساخت مسکن ارزان قیمت و ساماندهی سکونت گاه­های غیررسمی در استان و البته طرح های عمرانی جنوب استان بازدید به عمل آورد.

این سفر منجر به صدور دستور ویژه از سوی مدیرعامل بانک مسکن خطاب به شعب استان برای ارتقای بیشتر سطح همکاری با عوامل ساخت مسکن و توسعه زیرساخت­ ها شد.

در حال حاضر احداث شهر جدید تیس یکی از مهمترین پروژه­های عمرانی در استان سیستان و بلوچستان است. این شهر با اعتبار اولیه 70 میلیارد تومان در دست ساخت قرار گرفته است که این مبلغ برای آغاز اولیه عملیات اجرایی در نظر گرفته شده است و به تدریج با پیشرفت پروژه افزایش خواهد یافت.همچنین شرکت عمران شهرهای جدید با تدارک طرح شهر جدید تیس- شهر هوشمند در نظر دارد این منطقه شهری را به شکل متفاوت (مدرن) احداث کند. کاربری پیش بینی شده برای کارکرد این شهر جدید، گردشگری و تفریحی است که به این منظور برنامه ریزی های لازم در دولت انجام شده است. در صورتی که تیس با همین هدف، به خاتمه برسد، اشتغالزایی حاصل از آن باعث رشد و توسعه استان سیستان و بلوچستان می گردد.

مدیر عامل بانک مسکن در بازدید از شهر جدید تیس، در کارگاه عمرانی پروژه احداث 288 واحد مسکونی که در قالب طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن در دست ساخت است حاضر شد و نحوه ساخت و ساز و میزان تطبیق آن با نقشه های اولیه را مورد آنالیز قرار داد. شایان خطاب به عوامل کارگاه گفت: ضروری است در اجرای نقشه های معماری و ساخت ساختمان به بافت و فرهنگ بومی منطقه توجه گردد و همچنین ضمن احتیاجسنجی از بابت میزان تقاضای مصرفی برای صاحب خانه شد، پروژه جلو برود تا این طرح ملی در انتها با کمترین مشکل و مسئله برای متقاضیان و سایر ذینفعان، تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرد .

مدیرعامل بانک مسکن توضیح داد: شهر جدید تیس ظرفیت تبدیل شدن به یک شهر گردشگری را دارد که امید است با اجرای این طرح، سرعت توسعه و پیشرفت استان افزایش پیدا کند.

شایان همچنین از طرح شهرک سازی با هدف ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی در مرادآباد واقع در بندر چابهار نیز به همراه رییس بنیاد مسکن شهرستان چابهار بازدید به عمل آورد.

مدیرعامل بانک مسکن درباره این طرح نیز به پایگاه خبری بانک مسکن اعلام نمود: این بانک اعتباری به میزان 90 میلیارد تومان برای احداث یک هزار واحد مسکونی در فاز اول برای ایجاد این شهرک اختصاص داده است که بر اساس پیشرفت پروژه ­ها پرداخت خواهد شد. شایان اظهار امیدواری کرد با عملکردی جهادی، این طرح پیش از زمان پیش بینی شده، به بهره برداری برسد.

شایان اضافه کرد: خانواده بانک مسکن با تمام توان سعی در برطرف موانع و تسهیل در اجرایی کردن این طرح دارند که البته همت کارکنان و تعامل سازمان های استانی ذیربط نیز در این پروژه برای سرعت بخشیدن به عملیات مورد احتیاج است.

مسول طرح شهرک سازی در چابهار هم گفت: پیش بینی می کنیم با تعامل خوب بانک مسکن و سایر مسوولین استانی بتوانیم تا انتها خرداد ماه فاز اول این طرح را مورد بهره برداری قرار دهیم.

در ادامه سفر مدیرعامل بانک مسکن و هیات همراه به استان سیستان و بلوچستان، این هیات از بعضی پروژه های تعاونی مسکن اصناف شهرستان چابهار بازدید کرد و دستورات لازم برای آنالیز و برطرف موانع پروژه های ذکر شده را صادر کرد.

مدیرعامل بانک مسکن با بازدید از بعضی شعب استان سیستان و بلوچستان با کارکنان شعبه های مرکزی چابهار، صدف چابهار و امام خمینی (ره) چابهار نیز ملاقات و مصاحبه کرد.

شایان خطاب به پرسنل بانک در جریان بازدید گفت: این بازدیدها با هدف برطرف هرگونه موانع گسترش خدمت رسانی، ارتقاء شعب و بهبود شرایط کارکنان صورت می گیرد و انتظار می رود تمامی مسائل به صورت شفاف ارائه گردد تا برای برطرف آنها تصمیم گیری و برنامه ریزی صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1105

به "تامین اعتبار ویژه بانک مسکن برای ساخت و سازهزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اعتبار ویژه بانک مسکن برای ساخت و سازهزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید