تصادفات خسارتی تا سقف 11 میلیون تومان احتیاج به کروکی ندارد

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران/بوشهر رئیس پلیس هدایت و رانندگی استان بوشهر گفت: وسایل نقلیه زیان دیده در حوادث ترافیکی تا مبلغ 11 میلیون تومان خسارت احتیاج به ترسیم کروکی کارشناس پلیس راهور ندارند.

تصادفات خسارتی تا سقف 11 میلیون تومان احتیاج به کروکی ندارد

جهت دریافت خدمات اجرای باغچه روی پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

سرهنگ قدرت الله کشکولی با اعلام این خبر اضافه نمود: روزانه در سطح معابر درون شهری و جاده های برون شهری شاهد تصادفات از نوع خسارتی هستیم، بنابراین به محض وقوع تصادف خسارتی در صورت امکان حرکت وسایل نقلیه دخیل در تصادف، رانندگان بایستی وسیله خود را به سمت راست راه هدایت نمایند تا جهت برای سایرین باز گردد.

وی اظهار کرد: اگر هر دو خودروی مقصر و زیان دیده در زمان وقوع حادثه دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر و پیوسته و هر دو راننده دارای گواهینامه مجاز و متناسب با وسیله نقلیه باشند و اختلاف نظری در باب فرد مقصر یا غیر مقصر بین طرفین وجود نداشته نداشته باشد و میزان خسارت وارده کمتر از تعهدات اقتصادی وسیله مقصر باشدنیاز به حضور و گزارش و کروکی پلیس نیست.

این مقام انتظامی مطرح کرد: شرکت های بیمه مکلفند در صورتی که وسایل نقلیه مسبب و زیاندیده در زمان حادثه دارای بیمه نامه معتبر بوده و بین طرفین اختلافی وجود نداشته باشد، خسارت اقتصادی وسیله نقلیه ناشی از حوادث رانندگی در امسال را تا سقف 11میلیون تومان بدون اخذ گزارش مقامات قضائی پرداخت نمایند

وی گفت: رانندگان قبل از حرکت دادن وسیله نقلیه شان به کناره راه، از صحنه تصادف عکس بگیرند تا در صورت بروز اختلافات احتاقتصادی بعدی در فرایند رسیدگی با طرف مقابل، قابل ارائه به کارشناسان یا مراجع مربوطه باشد.

سرهنگ کشکولی ادامه داد: اگر امکان کنار بردن وسیله نقلیه دخیل در تصادف وجود نداشته باشند به جهت جلوگیری از وقوع تصادفات بعدی، رانندگان موظفند بانصب علائم هشدار دهنده ترافیکی در فاصله مناسب نسبت به ایمن سازی محل تصادف اقدام نمایند.

رئیس پلیس هدایت و رانندگی استان بوشهر گفت: در صورتی که رانندگان از کنار بردن وسیله خود به حاشیه راه امتناع نمایند پلیس پس از حضور در محل هرکدام از آنها را به علت سد معبر مبلغ 300 هزار ریال اعمال قانون می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 464

به "تصادفات خسارتی تا سقف 11 میلیون تومان احتیاج به کروکی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادفات خسارتی تا سقف 11 میلیون تومان احتیاج به کروکی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید