تکذیب خبر عقب نشینی الحشد الشعبی از شرق الرمادی عراق

به گزارش بازی ناتمام، یک مقام بلندپایه در استان الانبار، اخبار منتشر شده درباره عقب نشینی الحشد الشعبی از مناطق شرقی الرمادی را تکذیب کرد.

تکذیب خبر عقب نشینی الحشد الشعبی از شرق الرمادی عراق

به گزارش گروه بین الملل بازی ناتمام، علی داود الدلیمی فرماندار شهرستان الحبانیه در استان الانبار عراق، گفت که نیروهای الحشد الشعبی همچنان در حال انجام وظیفه در مناطق شرقی شهر الرمادی هستند و اخبار منتشرشده مبنی بر عقب نشینی از منطقه جزیرة الخالدیه صحت ندارد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه شرح داد: نیروهای الحشد الشعبی شانه به شانه نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت و ثبات منطقه جزیره الخالدیه در شرق شهر الرمادی در حال انجام وظیفه و همکاری با شهروندان هستند و اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره عقب نشینی آنها صحت ندارد.

الدلیمی شرح داد که کلیه نیروهای الحشد الشعبی طبق روال گذشته در حال انجام ماموریت در این منطقه هستند و هیچ تغییری در شرایط آنها ایجاد نشده است. منطقه جزیره الخالدیه در شرق الرمادی کامل امن است و به لطف استقرار نیروهای امنیتی از تمامی سرویس ها، هیچ شکاف امنیتی در آن به وجود نیامده است.

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال 2014، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی پیروز شدند در سال 2017 تروریست ها را از کشورشان اخراج کنند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در برخی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در برخی از مناطق این کشور از جمله الانبار و نینوی و دیالی انجام می دهند به ویژه که گزارش هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی ها در مرز مشترک عراق و سوریه و تلاش واشنگتن برای ایجاد تزلزل و ناامنی در عراق در راستای تحقق اهدافش در این کشور، در دست است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 302

به "تکذیب خبر عقب نشینی الحشد الشعبی از شرق الرمادی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب خبر عقب نشینی الحشد الشعبی از شرق الرمادی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید