حرکت پرنوسان شاخص بورس

به گزارش بازی ناتمام، شاخص کل بورس روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و درحالی که در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت و به یک میلیون و 593 هزار واحد رسید، در ساعات میانی و پایانی معاملات روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و 578 هزار واحد ایستاد.

حرکت پرنوسان شاخص بورس

به گزارش خبرنگاران، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پابان رسید که شاخص کل این بازار با 5568 واحد کاهش، رقم یک میلیون و 578 هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 3382 واحد کاهش یافت و به رقم 423 هزار و 153 واحد رسید. معامله گران امروز یک میلیون معامله انجام دادند که 106 هزار و 12 میلیارد ریال ارزش داشت.

معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گروه مپنا و شرکت ارتباطات سیار ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

نمادهای پربیننده این بازار از بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران، معدنی دماوند، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سرمایه گذاری غدیر تشکیل شده است.

شاخص کل فرابورس نیز با 13 واحد رشد به رقم 16 هزار و 783 واحد رسید. معامله گران این بازار 333 هزار معامله به ارزش 27 هزار و 364 میلیارد ریال انجام دادند. پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و توسعه راستا برق گیلان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذشاتند.

بانک دی، پلیمر آریا ساسول، توسعه راستا برق گیلان، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 698

به "حرکت پرنوسان شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت پرنوسان شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید