حضورامانوئل ماکروندر جمع دانشجویان معترض فرانسوی

به گزارش بازی ناتمام، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درجمع دانشجویان بیان کرد که شرایط فعلی به وجود آمده از کرونا، برای باقی سال تحصیلی نیز به قوت خود باقی خواهد ماند.

حضورامانوئل ماکروندر جمع دانشجویان معترض فرانسوی

به گزارش ایسنا، ماکرون با جمعی از دانشجویان دانشگاه پاریس-ساکلی(Paris-Saclay) ملاقات کرد تا شکایات و نگرانی های آنها در خصوص مسائل و محدودیت های ناشی از کووید-19 از قبیل تنهایی، نا امیدی از رکود مالی که چشم انداز شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، بشنود.

وی با بیان اینکه می دانم در شرایط فعلی از ارتباط با دوستانتان محروم شده اید، خطاب به دانشجویان گفت: شما باید از یکدیگر مراقبت کنید.

ماکرون هشدار داد که ترم جاری نیز همچنان همراه با کرونا و محدودیت های ناشی از آن باقی خواهد ماند.

وی مدعی شد که کوشش خواهد نمود دانشگاه ها وعده غذایی روزانه دانشجویان را به قیمت یک یورو در روز به دست آنها برسانند.

دانشجویان سال اول دانشگاه های فرانسه از تاریخ 25 ژانویه حضور در کلاس های دانشگاه را شروع خواهند کرد.اما تعداد جمعیت کلاس ها به اندازه نصف جمعیت سابق است.

ماکرون در صحبت های خود به اعتراضات اخیر دانشجویان در خصوص محدودیت های کووید-19 نیز واکنش نشان داد و به موارد خودکشی های دانشجویی در دانشگاه های فرانسه و سراسر دنیا که به دلیل عوارض قرنطینه اتفاق افتاده نیز اشاره نمود.

هفته گذشته، ملانی لوسی رئیس اتحادیه دانشجویان فرانسه اعتراض نموده بود که کلاس ها باید برای همه دانشجویان بازگشایی گردد حتی اگر این کار منجر به جذب دو برابری اساتید باشد تا کلاس ها با نصف جمعیت برگزار شوند.

وی با بیان اینکه هدف از این اعتراضات دفاع از زندگی تحصیلی و اجتماعی دانشجویان است ، اضافه نمود: ما فکر می کنیم دولت از شرایط فعلی ما چیزی متوجه نمی گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 940

به "حضورامانوئل ماکروندر جمع دانشجویان معترض فرانسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضورامانوئل ماکروندر جمع دانشجویان معترض فرانسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید